Rossi se vrátil do ‚svého‘ Brna, na Masarykově okruhu sedmkrát vyhrál

Kdo je největší hvězdou brněnského závodu mistrovství světa silničních motocyklů? Možná vás to překvapí, ale není to ani úřadující mistr světa ani lídr šampionátu, ale je to muž, který se krčí až na osmém místě průběžného pořadí MotoGP a za poslední dva roky žádný závod nevyhrál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský jezdec Valentino Rossi | Zdroj: ČTK

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi je totiž legendou, na kterou fanoušci nedají dopustit. Stačí se projít paddockem, kde má každý tým svůj box, před kterým stojí kamion zčásti obytný, zčásti plný náhradních dílů. A tak není divu, že se tu i pilně pracuje.

Při cestě kolem pětadvaceti garáží si musíte dávat pozor, aby vás někde nepřejel na skútru, protože to je v paddocku hlavní dopravní prostředek.

Nastávají ale i situace, kdy prostě nemůžete jít dál – houf fanoušků vás prostě nepustí. Tak jako kolem boxu číslo 3, který patří Ducati – a hlavně fenomenálnímu jezdci, který svých devět titulů získal na čtyřech značkách motocyklu. Svou první Velkou cenu vyhrál právě v Brně, před sedmnácti lety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejpopulárnějším jezdcem zůstává v Brně devítinásobný mistr světa Valentino Rossi

Fanoušci všech možných národností se nakonec přeci jen dočkali. Třicetiletý Valentino Rossi vyšel z boxu a s úsměvem na rtech se začal podepisovat. Ale jenom chvilku, pak rychle udělal pár kroků – a už byl v kamionu.

„Máš to? Já taky! Nechali jsme se s ním vyfotit, ale všichni kolem se strkali, takže to nebyl moc příjemný pocit,“ říká jedna z fanynek.

„No jo, musíte se umět mačkat,“ usmívá se další z fanoušků, který získal podpis Valentina Rossiho na plakát.

„Rossimu se moc nedaří, ale to je tím, že Ducati asi není konkurence schopná. Návrat do Yamaha pro něj bude vysvobozením,“ myslí si příznivec italského jezdce a přidává i typ na umístění českého závodníka Karla Abrahama:

„Budeme mu fandit, ale na bednu to asi nebude.“

Napovědět může už dnešní kvalifikace, která se na Masarykově okruhu jeden odpoledne.

Eva Kézrová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme