Ruská diplomacie označila zprávu antidopingové agentury WADA za zaujatou

Ruské ministerstvo zahraničí hodnotí postoj Světové antidopingové agentury k ruským sportovcům jako zaujatý a zpolitizovaný. Podle mluvčí ministerstva Marie Zacharovové jde o nepřijatelný pokus prosadit princip kolektivního trestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Světové antidopingové agentury v Montrealu | Zdroj: Reuters

Princip kolektivního zločinu a trestu v případě ruských atletů odmítá i prezident Vladimir Putin.

„Odpovědnost musí být vždy osobní. Sportovci, kteří nemají s dopingem nic společného, nesmí nést odpovědnost za ty, kteří pravidla porušují,“ prohlásil ruský prezident.

Ministr sportu Vitalij Mutko protestoval proti pokusům revidovat úspěchy ruských sportovců na minulých olympijských hrách.

Mutko přiznal určitá pochybení a nabídl, že moskevské antidopingové centrum může vést cizinec. Laboratoř přišla tento týden o mezinárodní akreditaci Světové antidopingové agentury.

Světová antidopingová agentura WADA v pondělí doporučila vyloučit Rusko z mezinárodní atletické asociace IAAF a ze všech soutěží včetně OH v Riu. Důvodem je systematický doping a porušování antidopingového kodexu. O případných sankcích vůči ruské atletice bude rada IAAF jednat v pátek.

Dopingový skandál v atletice | Foto: ČTK

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme