Ruské obryně - druhá překážka basketbalistek na MS

Reprezentace Ruska - to je dnešní soupeř českých basketbalistek na světovém šampionátu v Česku. Zápas začíná v Brně od 18 hodin a úspěch bude tentokrát viset opravdu hodně vysoko!

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonky marně bránily 202 cm vysokou Stěpanovovou. Podaří se to Češkám?

Japonky marně bránily 202 cm vysokou Stěpanovovou. Podaří se to Češkám? | Zdroj: ČTK

Ruská reprezentace má co do výšky svých hráček vůbec nejvyšší průměr na turnaji - 189 cm. Proto když Sokolovského svěřenkyně hrály úvodní duel proti Japonkám, mezi světovými novináři se často skloňovalo, že jde o souboj Davida s obrem Goliášem. A nešlo pouze o srovnání herní kvality obou týmů.

„Jejich pivotky rozhodují vždycky, každoročně a v každém zápase. Všechno mají připravené tak, aby koncový pas šel na Stěpanovovou nebo na Osipovovou a ty potom zakončovaly. Jejich somatotyp a jejich výška jsou těžko zvládnutelné," poukazuje na dvojici ruských pivotek Stěpanovová - Osipovová český reprezentační trenér Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruské obryně – druhá překážka basketbalistek na MS

První jmenovaná má 202 centimetrů, Osipovová těsně pod dva metry. Že svoji výšku dokáží obě prodat, dokázaly už ve svém úvodním zápase proti Japonkám, ve kterém byly dvěma nejlepšími hráčkami a dohromady si připsaly 35 bodů.

Zde se také ukázalo, že vysoké Rusky mohou díky úspěšným doskokům vyhrávat i takové zápasy, ve kterých se jim příliš střelecky nedaří.

Češky chtějí před domácím publikem překvapit

„Proti Japonkám to nebylo úplně ono, dokázali jsme ale pokrýt v náš prospěch všechny útočné i obranné doskoky, a právě to tentokrát rozhodlo o našem úspěchu," hodnotí další silnou zbraň svého týmu ruský trenér Boris Sokolovsky.

Ten si proti Japonkám odbyl svoji úspěšnou premiéru v pozici hlavní trenéra ruského výběru. České hráčky nečeká lehká práce a o výsledku bude rozhodovat především obrana pod vlastním košem.

„Musíme je dobře bránit, jsou pod košem hodně efektivní. Myslím, že jsou favoritky této skupiny, ale budeme se s nimi snažit sehrát vyrovnaný zápas a vyhrát," přisuzuje Ruskám roli favoritek české skupiny D zcela jasně Jana Veselá.

Přesto výška úspěch automaticky nedělá ani v basketbale. Právě Rusky by o tom mohly vykládat nejednu historku. Na posledních třech světových šampionátech se sice dokázaly pokaždé probojovat až do finále, na samotný vrchol se jim ale vystoupat nepodařilo. Dlouhé Rusky čekají na tento úspěch už stejně dlouhých 27 let.

„Myslím, že Rusko hraje basketbal, který se nám lépe čte a myslím, že to nebude špatný zápas," přidává optimistickou pozvánku na vzájemný zápas českých hráček s nejtěžším soupeřem skupiny D trenér Lubor Blažek.

Martin Hlucháň, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme