Rusko má silný tým, varuje Jícha před dalším soupeřem házenkářů na MS

Na mistrovství světa házenkářů jsou dnes v katarském Dauhá na programu první zápasy turnaje tzv. „odpadlíků“. I tak někdo nazývá Prezidentský pohár pro týmy, které nepostoupily ze skupiny do osmifinále. V bojích o 17. až 20. místo se to týká i české reprezentace a dalších tří evropských mužstev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzdravený Filip Jícha (vlevo) v debatě s trenéry Filipem a Kubešem | Zdroj: ČTK

„Rusko spadlo i proto, že skupiny C a D byly o hodně těžší než skupiny A a B. Z důvodů, které všichni známe,“ narážel před zápasem s Ruskem trenér Jan Filip na podivné změny účastníků katarského turnaje.

Místo relativně slabších protivníků totiž dostali Češi do skupiny silný Island, Rusové zase Německo. Oba týmy pak bojovaly o postup do osmifinále až do poslední chvíle, jenže neuspěly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle trenéra českých házenkářů Jana Filipa odehráli Rusové na turnaji dobré zápasy

„Rusové mají kvalitní mančaft a na turnaji předvedli dobré zápasy. S Poláky a Němci prohráli jen o gól a Dánsku a Argentině podlehli o tři branky. Šlo o vyrovnané zápasy, ve kterých jde o maličkosti. Kvalita je tam obrovská,“ připomíná Filip.

Rusové patřili v 90. letech a na přelomu století k absolutní elitě. Získali třeba olympijské zlato ze Sydney, ovládli dva světové a jeden evropský šampionát. V poslední době ale trochu ustoupili z nejvyšších pozic.

Jejich aktuální formu teď zjistí čeští házenkáři, kteří chtějí potvrdit výborné výkony ze závěru skupiny. „Chceme se ukázat a růst. Rusko má velmi silný tým, vypadlo zřejmě z nejsilnější skupiny,“ je rád za další souboj s kvalitním soupeřem Filip Jícha.

Kapitán českého týmu rozhodně chce uspět. „Budu ten první, kdo zápas nevzdá a bude připraven si nechat rozbít hubu,“ říká odhodlaně opora německého Kielu.

Utkání Česka s Ruskem začne v 17 hodin.

Mirko Vasić, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme