Rusko vždy bojovalo proti dopingu, řekl v Krasnojarsku prezident Putin

Rusko nikdy nemělo státem sponzorovaný dopingový program. Taková slova pronesl ve středu prezident země Vladimir Putin poté, co Národní antidopingová organizace volala pro dočasný ban všech ruských sportovců z mezinárodních akcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin se v Krasnojarsku fotil s medailisty ze Zimní univerziády 2017

Ruský prezident Vladimir Putin se v Krasnojarsku fotil s medailisty ze Zimní univerziády 2017 | Zdroj: Reuters

„V Rusku jsme nikdy neměli, nemáme a věřím, že nebudeme mít státem sponzorovaný dopingový program. Naopak, vždy proti němu budeme bojovat,“ uvedl v televizi ruský prezident Vladimir Putin při návštěvě Krasnojarsku.

Zároveň dodal, že v minulosti se u některých sportovců z jeho země objevily aféry s používáním zakázaných látek, které poukázaly na nefunkční systém dopingové kontroly. Rusové jej ale podle Putina nahradili novým programem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruský prezident Vladimir Putin přiznal, že systém dopingové kontroly v Rusku nefungoval. Tajný systém státní podpory dopingu ale odmítl

Kontrola dopujících sportovců nefungovala a prezident Ruska prohlásil, že stát by měl přihlédnout ke kritice Světové antidopingové agentury WADA a k tzv. McLarenově zprávě, nehledě na výhrady, které Moskva ke zprávě má. „Policie musí dotáhnout vyšetřování dopingových skandálů do konce,“ řekl ve městě, kde se bude univerziáda konat za dva roky.

Národní antidopingová organizace v lednu navrhla celoplošný zákaz pro ruské sportovce, který měl platit pro všechny mezinárodní sportovní akce. Generální vyloučení Rusů organizace podmínila lepší spoluprací s Moskvou a také důkazem, že systém kontroly sportovců je nyní věrohodný a funkční.

Martin Dorazín, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme