Rychlobruslařka Sáblíková vítězí i na kole, na MČR ovládla časovku

Rychlobruslařka Martina Sáblíková, dvojnásobná zlatá olympijská medailistka z Vancouveru, ovládla na mistrovství České republiky v silniční cyklistice závod v časovce a získala tak premiérový individuální titul v tomto sportovním odvětví. Druhou Martinu Růžičkovou porazila o 46 vteřin.

Zlatá olympijská rychlobruslařka Martina Sáblíková

Zlatá olympijská rychlobruslařka Martina Sáblíková | Foto: Tomáš Adamec

Vítězná Martina Sáblíková dojela do cíle dvacetikilometrové časovky za 27 minut a 20 sekund. Všechny soupeřky porazila i v silném protivětru, který po obrátce značně komplikoval závodnicím jízdu.

Druhá skončila na českém šampionátu ve slovenské Holíči Martina Růžičková, se kterou loni vyhrála Sáblíková na MČR svůj první domácí titul v časovce dvojic. Bronzovou medaili získala Gabriela Slámová.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít