Rychlosti Norek se nikdo nedokáže přizpůsobit, ví trenér Bašný. Házenkářky čekají obhájkyně titulu

Na mistrovství Evropy vyhrály ve Švédsku české házenkářky zatím sice jen jediný zápas, ve všech ostatních ale byly favoritům vyrovnaným soupeřem. Chtějí to dokázat i při své rozlučce s turnajem, ve které nastoupí na závěr čtvrtfinálové skupiny proti úřadujícím mistryním Evropy a světa – Norkám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Házenkářky už do semifinále postoupit nemohou, čeká je poslední zápas | Foto: Alžběta Vejrosotová chf.cz

„Kdybychom si šly jen tak s někým zahrát, tak bychom tu neměly co dělat. Hrát proti Norkám je čest,“ odmítá kapitánka české reprezentace Iveta Luzumová nálepku zápasu, ve kterém o nic nejde.

Český tým totiž večer nastoupí proti soupeři, který od poloviny osmdesátých let vozí medaile, a často zlaté, prakticky z každé velké akce - mistrovství Evropy, světa i olympijských her.

Přehrát

00:00 / 00:00

Házenkářky čeká poslední zápas, utkání s Norkami ale nevypustí

„Všichni vědí, co Norky budou hrát. Hrají to už několik let. Všichni se na to připravují a všichni ten zápas nakonec prohrají,“ pousmál se trenér Jan Bašný.

I Norky měly výpadky, ale jednorázové. Na aktuálním turnaji vyhrály zatím všechny zápasy, s jedinou výjimkou ale pokaždé těsně. Jako by hrály jen to, co potřebují.

„Jejich hra je tak organizovaná, zautomatizovaná a rychlá, že se ostatní soupeři nejsou schopní přizpůsobit,“ upozornil kouč českých házenkářek na propracovanost norského systému, který hráčky ze severu Evropy pilují na pravidelných reprezentačních srazech.

Další těsná prohra. Házenkářky opouštěly palubovku se slzami v očích

Číst článek

Od šestnácti či sedmnácti let hrají všechny norské reprezentační týmy stejný systém hry, proto mladé norské házenkářky nemají v tomhle směru problém hned zapadnout do seniorského národního týmu, který je navíc i plný kvalitních individualit.

Vzdorovat jednomu z nejlepších světových družstev se teď pokusí české reprezentantky, které mají jasný cíl - dokázat i ve svém posledním utkání na mistrovství Evropy ve Švédsku, že jsou jedním z pozitivních překvapení turnaj. Hrát se začne večer od 20.45.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme