Rychlostní kanoista Šváb si po třicítce závodění užívá. A poprvé vybojoval olympiádu

Ve dvaatřiceti letech za sebou mají mnozí vrcholoví sportovci třeba i čtyři účasti na olympiádě. Rychlostní kanoista Filip Šváb v tomto věku poprvé vyjel místo pro českou výpravu na této nejvýznamnější sportovní události.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmým místem v závodu na 200 metrů vybojoval kanoista Filip Šváb místo pro olympijské hry | Foto: Český svaz kanoistiky

Svojí účast v Riu ještě bude muset potvrdit v národní kvalifikaci. Už teď z toho má radost nejen on, ale také všichni, kdo ho v kariéře podporují.

„Děda jezdil, táta jezdil. Ti mě k tomu vlastně přivedli. Táta mě dřív trénoval. Já jsem vlastně odmalička u vody,“ přirovnává Filip Šváb svoji sportovní rodinu k té, která má zásluhou Martina Fuksy dalšího mistra světa.

Čeští medailoví adepti byli na světovém šampionátu jasní, ale že bude mít Česko zásluhou 32letého Švába místo na olympijských hrách mezi kajakáři na 200 metrů, se opravdu nečekalo.

Kdyby to nevyšlo teď, jezdil by do OH 2020

„Pro mě to byl odjakživa sen. Proto jezdím, abych se dostal na olympiádu. Třikrát mně to nevyšlo, tak teď na stará kolena. Já bych jezdil ještě i do Tokia, kdybych se tam nedostal teď,“ řekl s trochou nadsázky Šváb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro rychlostního kanoistu Filipa Švába je vybojovaná olympiáda splněným snem

I přesto, že se nedávno musel prát se salmonelou a při závodech ho stále trápí bolavý tenisový loket, je Filip Šváb odhodlaný bojovat dál. A jistě i proto, že s přibývajícími sezonami už nad výsledky tolik nepřemýšlí.

„Mě to baví čím dál tím víc. Teď když jsem starší, tak si to víc užívám. Dřív jsem byl strašně nervózní. Teď už si říkám, že mi zbývá jedna dvě sezóny, tak si to prostě jdu užít,“ dodal.

Užívat si může Filip Šváb hlavně za rok, pokud odletí do Ria. Zatím to nemá stoprocentně jasné - jedno místo totiž zajistil pro Česko, on sám si ho bude muset vyjet příští rok v národní kvalifikaci.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme