Rychlostní kanoistika české fanoušky neláká. V sobotu jich na olympioniky přišlo pár stovek

V Riu budou patřit mezi velké olympijské naděje. Čeští fanoušci teď mají poslední šanci, vidět je závodit na domácím území. Při vítězství kajakáře Josefa Dostála a třetí místo kanoisty Martina Fuksy na Světovém poháru v Račicích ale obrovská tribuna ve švech rozhodně nepraskala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Josef Dostál si navzdory nevysokému počtu příznivců atmosféru sobotního závodu užíval | Foto: ČTK

„Myslel jsem si, že budu do třetího místa. A když jsem slyšel řvát ty tribuny, říkal jsem si: ‚To je dobrý, to je dobrý. To půjde.‘ No, a ono to šlo,“ usmíval se při popisování efektu povzbuzování fanoušků na svou vítěznou jízdu Dostál, ale dost si při tom zapřeháněl.

Na tribuně sledovalo výkony nejlepších kajakářů a kanoistů planety maximálně kolem dvou set lidí. Většina z nich byli příbuzní a kamarádi závodníků. Právě oni jsou ale v publiku pro sportovce zásadní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kanoistovi Martinu Fuksovi udělalo radost, že ho povzbuzovali známí. Myslím si, že tady snad všichni byli, řekl po závodě

„Myslím si, že tady byli snad všichni. To je pro mě důležitý, zbytek nevím. Na Evropě to bylo minulý rok super, tribuna byla celkem naplněná. Světový pohár se prostě naplnit nepodařilo, což mě mrzí,“ řekl Fuksa.

„Moc plný to nebylo, ale fanoušci byli slyšet. Je rozdíl, když jedu na mezinárodních závodech, kde lidi jsou a fandí. Ale tady, když jsem věděl, že je všechno jenom pro mě, náramně jsem si to užíval. I když tady třeba nebylo tolik lidí, jako někdy bývá, vykřičeli si plíce. Díky a chvála fanouškům,“ dodal optimisticky Dostál.

Užít si rachot snaživých fanoušků – a snad i jejich většího počtu – bude moct on i Fuksa ještě v jednom nedělním závodu. Finálový blok začne v Labe Aréně po půl desáté.

Jan Suchan, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme