S likvidací následků povodně v Troji pomáhají i čeští reprezentanti

Čeští vodní slalomáři se z mistrovství Evropy vrátili se čtyřmi medailemi. Cestou z Krakova to rychle oslavili, prospali se, cenné kovy i pádla už odložili a vyměnili je za holínky. Teď totiž začíná boj o to, aby další šampionát - světový - mohli odjet na domácí trati v pražské Troji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaplavený umělý kanál v Praze-Troji | Foto: Zuzana Trojáková

„Všichni, kdo trochu budou moct, tam určitě přijdou a pomůžou. Už jsme to viděli v průběhu toho, když tam povodeň probíhala, byli tam skoro všichni reprezentanti. Myslím, že nutit je není potřeba,“ usmívá se reprezentační šéftrenér Jiří Pultera nad myšlenkou přikázat svým svěřencům namísto trénování uklízet.

Zapojila se totiž už řada závodníků včetně dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. A Stanislava Ježka coby experta přes techniku čeká obhlídka nejrůznějších kabelů.

Přehrát

00:00 / 00:00

S likvidací následků povodní pomůžou v pražské Troji i čeští reprezentanti ve vodním slalomu

„Podívám se, jak to vypadá, aby člověk věděl, co se bude muset opravovat, a začít řešit ty finance, které na to budou potřeba. Ta část, která se mě asi nejvíc dotýká, je ještě pod vodou, takže pak na mě taky zbude kýbl a košťata.“

A ani to není českým slalomářům cizí.

„Jsem úplně normální člověk, myju nádobí a tak, to mi nevadí,“ směje se Ježek.

„Myslím, že tohle umí každý, když se mu chce,“ doplňuje kanoistu Stanislava Ježka úřadující mistryně světa mezi kanoistkami Kateřina Hošková.

Hradilek musí do Londýna

Jenže ne všichni mají stejnou šanci své úklidové umění ukázat, protože členové národního týmu musejí především trénovat na blížící se závody Světového poháru. Čerstvý evropský šampion Jiří Prskavec tak už po včerejší jednodenní výpomoci vyrazil na soustředění na Slovensko a o moc déle se nezdrží ani další kajakář Vavřinec Hradilek.

„Bohužel už mám letenky do Londýna, kam pojedu trénovat. Za 14 dní máme Světový pohár v Cardiffu, kam se přesunu. V Londýně se mi to líbí, trénink je tam super, každé svezení na téhle trati je dobré. Z Troje budu muset zdrhnout, je to hloupé, ale je to tak.“

Ale snad všichni čeští slalomáři - ti méně i více zapojení do úklidových prací - věří, že se všechno stihne a v září se v Troji mistrovství světa uskuteční. A šéftrenér Jiří Pultera jim v tom jde příkladem.

„Jsem nenapravitelný optimista, takže si myslím, že ano.“

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme