S medailí se zachází různě. Zlatý biker Kulhavý s ní po závodě otevřel pivo

Každá velká medaile by měla mít pár šrámů. Aspoň si to tedy myslí zlatí olympionici z Londýna moderní pětibojař David Svoboda a biker Jaroslav Kulhavý. Samozřejmě čeští medailisté své cenné kovy jen zřídka kdy sundali a budou sundavat, takže s nimi absolvovali všechny londýnské oslavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští medailisté. Zleva Zuzana Hejnová, David Svoboda, Jaroslav Kulhavý a Barbora Špotáková | Zdroj: ČTK

David Svoboda, který zvítězil v moderním pětiboji, oslavoval asi nejvíce, a jak říká, každá medaile by na sobě měla mít nějakou tu vzpomínku.

„Měl jsem ji na krku po oba dva dny a dluhé noci jsem s ní slavil, takže jsem zjistil, že má na sobě konečně nějaké šrámy, což si myslím, že by každá medaile měla mít. Až přijedu domu, tak ji zandám do šuplíku, kde asi zůstane hodně dlouho. Možná že ji vyndám až budu v důchodu,“ popisuje David Svoboda.

Se svou historkou se k němu po příletu do Prahy přidal i biker Jaroslav Kulhavý. Ten tak dlouho čekal, než si bude moct dát pivo, až mu k tomu svým způsobem pomohla právě zlatá medaile. A kdyby ji u sebe neměl, tak si prostě pivo nedal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Muzikanti křtí svou nahrávku většinou tak, že ji polijí šampaňským. Olympionici slaví svou zlatou medaili tak, že s ní třeba otevřou lahvové pivo

„Byla to situace, kdy jsem do sebe opravdu nemohl dostat nic sladkého. Bylo mi zle a jediná volba byla dát si pivo. Takže jsme byli na benzínce, ale nikde jsme neměli možnost pivo otevřít, tak padla volba na medaili. Nebylo to ale tak, že bych ji chtěl znehodnotit, prostě jsem ji pokřtil.“

Zlatá oštěpařka Barbora Špotáková a překážkářka Zuzana Hejnová se opotřebení medaile dívají trošku odlišně. Ono to rozhodně není tak, že by si snad Svoboda s Kulhavým nevážili zlata, ale je pravda, že třeba Barbora Špotáková má na šrámy a medaili jiný názor.

„Jsem ji vždycky schovala zpátky do krabičky, protože si myslím, že nosit ji všude možně se mi moc nelíbí. Bojím se o to, abych ji náhdou nezničila nebo neztratila,“ přiznává opatrnost Barbora Špotáková.

A Zuzana Hejnová si myslí něco podobného. A protože bronz z Londýna je jejím prvním velkým úspěchem, tak si nepoškozenou medaili dá na viditelné místo. „Vyhrála jsem svou první velkou medaili, takže si ji určitě někde vystavím. A tím, že to bylo na olympiádě, tak si toho budu nesmírně vážit,“ dodává Zuzana Hejnová.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme