S největší pravděpodobností končím, řekl po vítězné baráži futsalista Roman Mareš

Ač se to zdálo skoro nemožné, českým futsalistům se to povedlo - potřetí v řadě slaví postup na mistrovství světa. A to navzdory porážce 0:2 v úvodním utkání baráže ve Slovinsku i rychlé inkasované brance v pražské odvetě.

Futsalista Roman Mareš (v červeném) zřejmě odehrál poslední duel za národní tým

Futsalista Roman Mareš (v červeném) zřejmě odehrál poslední duel za národní tým | Zdroj: ČTK

Češi utkání čtyřmi góly otočili a na tribuně i na hřišti vypukla euforie. Největší zásluhu na ní měl sedmatřicetiletý Roman Mareš, který měl prsty ve třech brankách.

Romane, před zápasem jste říkal, že na 99 procent je to pro vás poslední utkání za reprezentaci. Nezvážíte to ještě?

Ne, já jsem něco řekl. Jsem šťastný za to, co se povedlo, ale nebudu nic zvažovat, uvidíme, co bude, na to je dost času.

00:00 / 00:00

S futsalistou Romanem Marešem mluvil Jan Suchan

Takže ani postup, kterému někteří možná nevěřili, to jedno procento nebude?

Nevím, nechtěl bych se v tom pitvat hned po zápase. Je tady euforie, radost, že jsme to dokázali. Uvidíme, co bude, ale s největší pravděpodobností končím.

Říkal jste také, že je čas na omlazení kádru. Ale řekl bych, že ten dnešní zápas to popřel, nemyslíte?

Nevím, to musí posoudit někdo jiný. Já jsem šťastný, že to dopadlo takhle.

Jak vám bylo, když jste hned ve třetí minutě dostali gól? Neříkal jste si, že je všechno ztracené?

To si nemůžeme říkat, protože čtyři góly se dají dát rychle. Ale samozřejmě jsme v té chvíli byli trošku dole, naštěstí se nám povedlo rychle vyrovnat. Potom přišla ta power-play, oni to trošku podcenili a Kopejda (Kopecký) to trefil. Jsem rád, že jsme my starší mohli pomoct. Když jsme dali minutu před koncem rozhodující gól, báli jsme se, aby nám tam nespadla nějaká teč. Ale myslím, že za výkon a bojovnost jsme si to zasloužili.