S nervozitou se vypořádám, říká před čtvrtfinále ME Petra Kulichová

Na evropském šampionátu basketbalistek jde do tuhého. V boji o semifinále a také o účast v dodatečné olympijské kvalifikaci se český tým utká s Chorvatskem. V důležitém zápase bude trenér Lubor Blažek spoléhat mimo jiné i na služby zkušené Petry Kulichové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kulichová v souboji s Francií | Zdroj: ČTK

Zlato z mistrovství Evropy 2005, o rok později vítězství v Eurolize, loni stříbro na světovém šampionátu a k tomu všemu šestkrát ligový titul. S takovou vizitkou Petra Kulichová musí jednoznačně plnit roli jedné z nejzkušenějších hráček národního týmu.

To ale vůbec neznamená, že by před důležitými zápasy, ten čtvrtfinálový proti Chorvatsku nevyjímaje, nevnímala určitou nervozitu.

„Já si myslím, že každý v sobě trošku té nervozity má. Ale když vstoupí na hřiště a začne se hrát, tak opadne.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Petr si v polské Lodži povídal s Petrou Kulichovou

Není to ale jen o nervozitě. Každá z hráček má recept na to, jak se na utkání připravit. Skládá se z celé řady drobností.

„Je tam určitý rytmus, a to jak v jídle, tak ve spánku. A také jsou určité rituály v kabině, ale to se neprozrazuje.“

Kdy pak vlastně hráčky začínají o nadcházejícím zápase přemýšlet? Pochopitelně včera se poprvé seznámily s halou v Lodži a ke slovu přišlo i video.

„Na tomto šampionátu, když se díváme na video, tak pak už trošku při vstupu do utkání víme, co čekat. Ale nejdůležitější je jít na hřiště s čistou hlavou, pak se vám uleví,“ říká Petra Kulichová.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme