S počasím jsem se srovnal, horší je aklimatizace, vzkazuje Ondřej Synek z dějiště MS

S horkými dny letošního léta nebyli spokojení jen lidé milující krásné počasí a opalování. Prospěly i českým veslařům, kteří si v nich mohli natrénovat podmínky pro mistrovství světa. Teď už se reprezentace připravuje přímo v jihokorejském Čchungdžu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený Ondřej Synek na olympijském kanálu po svém semifinálovém vítězství | Foto: Michal Jurman

"S počasím jsem se už trochu srovnal, i když my Evropani se s tím stoprocentně nesrovnáme asi nikdy, je to úplně jiné a nezvyklé klima," konstatuje skifař Ondřej Synek.

Pro ilustraci v Čchungdžu je ve dne 30 stupňů Celsia, hlavně ale sedmdesátiprocentní vlhkost vzduchu. Středoevropan si připadá jako v sauně. Světový šampion z roku 2010 ale s podobnými podmínkami už zkušenosti má.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek bojuje v dějišti světového šampionátu s aklimatizací

"Nejhůř, co se počasí týká, bylo asi na olympiádě v Číně. Bylo tam 38 stupňů a stoprocentní vlhkost, v tom se závodilo hrozně. Tady teplota a vlhkost sice nejsou takové, ale i tak je to nepříjemné. Na to kromě místních není zvyklý nikdo," říká jeden z největších adeptů na zlatou medaili z mužského skifu.

Do finále, které se jede za týden v neděli, musí ale ještě Synek zvládnout zítřejší rozjížďku, čtvrtfinále a semifinále.

"Před rozjížďkami se cítím docela dobře, byť jsem po cestě ještě stále unavený. Aklimatizace pořád probíhá a asi ještě chvíli probíhat bude," naráží Synek na to, že vyrovnat se s časovým posunem +7 hodin není za pár dní úplně jednoduché. A Češi dorazili do Čchungdžu teprve v úterý.

"Je to pořád znát. V noci moc nespím a stále se s tím vyrovnávám. Chvíli to ještě potrvá, ale doufám, že před semifinále a finále to bude dobré," věří Ondřej Synek.

Mirko Vasić, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme