S Tour skončilo i čekání na blízké. Cyklisté chtějí trávit čas s rodinami

Cyklisté jsou zvyklí na to, že ráno sednou na kolo, jedou na dlouhý trénink a doma je celý den nikdo nevidí, nebo také na to, že bývají na týmových soustředěních a za rok odzávodí v sedle přes sto dní. Samota a odloučení od blízkých jim tak není cizí, při téměř měsíc trvající Tour de France to je ale něco jiného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz 7. etapy Tour de France 2015 Mark Cavendish a jeho dcera Delilah | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Konec Tour a dojezd na Champs-Élysées tak znamenají i téměř okamžité setkání s těmi, kteří jim chyběli.

Třeba na Romana Kreuzigera čekala u týmového autobusu manželka Michaela a Leopold König už si plánoval, jak stráví volno bez exhibičních závodů, zato na francouzské Riviéře s přítelkyní.

„Ani kdyby mi nabídli milion! Ještě teď, když jsem domlácený. Budu rád, když si odpočinu a strávím čas s rodinou a budu v klidu,“ svěřil se König.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklisté se na Tour museli vyrovnávat s dlouhým odloučením od blízkých. O to více pookřáli při shledání v Paříži. Byl při tom i T. Kohout

Vytoužený klid mu přítelkyně pomohla najít už o druhém dni volna, partnerka Jana Bárty byla k vidění poblíž startů posledních alpských etap.

Nejtěžší odloučení asi prožíval Zdeněk Štybar. Jeho ženě se narodil těsně před Tour syn, ale v Paříži se zase shledali.

„Ine je tady také, takže jsem rád, že přijela a že na mě čekali, když jsem dojel svoji první Tour de France. Jsem rád, že je konečně vidím, protože to byly dlouhé tři týdny a půl a Lewisovi byly v pátek teprve čtyři týdny,“ poznamenal.

Musí to být hobby, abyste to všechno podstoupili, říkají čeští cyklisté o Tour

Číst článek

Na svého tátu - vyhlášeného spurtéra - čekala v cíli závodu také tříletá Delilah Cavendishová. Starší děti se dokonce objevily na finálních stupních vítězů Tour. Třetího Španěla Valverdeho odprovodily dvě dcery, druhý Nairo Quintana držel svou jedinou.

Jen vítězný Chris Froome stál mezi nimi sám, za rok tomu však může být jinak. Pokud vyhraje, nejspíš by si s sebou vzal syna, který je na cestě.

Tomáš Kohout, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme