Sáblíková kralovala i mezi cyklistkami a těší se na MS

Nejlepší česká sportovkyně Martina Sáblíková už poněkolikáté dokázala, že není jen vynikající rychlobruslařkou, ale i cyklistkou. Na mistrovství České republiky a Slovenska v Šumperku obhájila titul v časovce a nominovala se tak na zářijové mistrovství světa v Kodani. Šampionát bude zároveň kvalifikací na olympijské hry do Londýna 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. | Foto: Filip Jandourek

Martino, gratulace k dalšímu cyklistickému titulu. Sice se usmíváte, ale byla jste pro průjezdu cílem pořádně naštvaná. Proč?

Měla jsem špatné informace. Na kruháči jezdí normálně auta vpravo a on se měl objíždět vlevo, tam jsem ztratila ještě pár sekund a to mě docela naštvalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Tomáše Kohouta s vítězkou cyklistické časovky na mistrovství republiky Martinou Sáblíkovou

Časovku jste zvládla za 37 minut a 41 sekund, o téměř dvě minuty jste byla rychlejší než druhá Martina Růžičková. Spíš bych čekal erupce spokojenosti ...

Samozřejmě, že jsem ráda, strašně jsem si přála vyhrát. Ale když člověk ví, že to mohlo být ještě lepší ... V první chvíli, když jsem přejela kruháč a viděla jsem, že Martina Růžičková jela zleva, říkala jsem si, to snad není možné.

Jak těžký to byl závod, tedy kromě toho kruhového objezdu? Trať prý byla hodně technická a téměř podobná horské časovce ...

Bylo to hodně do kopce, po asi šesti minutách jsme jely asi tři kilometry do kopce. Potom to bylo náročné zase pro mě, protože to samé se jelo z kopce a ty technické pasáže byly opravdu technické a tam jsem ztrácela.

Prý jste najela o sto procent kilometrů více než loni - místo 400 kilometrů 800.

Měla jsem určitě najeto víc než loni a bylo to hodně znát. Ať už to bylo na té poslední rovince nebo cestou tam ještě předtím, než jsme začaly stoupat. Cítila jsem se úplně jinak než vždycky.

Obhájila jste titul mistryně republiky, což byl základní cíl pro další cyklistické závody. Jak se těšíte na mistrovství světa?

Je to ještě daleko, ale samozřejmě se těším.

Trenér vás teď asi bude více přemlouvat k cyklistice. Vy jste říkala, že nejdříve musíte vyhrát mistrovství republiky. Teď už nemáte moc únikových cest ...

Teď mám docela dost času, ještě mě čeká samozřejmě soustředění na ledě, na což se moc těším. Až skončí závody, pojedu na dovolenou a pak teprve začnu přemýšlet o tom, že bych si znovu měla sednout na kolo.

Tušíte, jak by mohl vypadat plán přípravy před mistrovstvím světa, nebo jste nad tím dosud nepřemýšlela, protože by to nemuselo vyjít?

Nepřemýšlela jsem o tom. Je pravda, že trenér měl připravené dvě varianty plánu soustředění, takže vím, co se bude dělat, vím, kam se pojede. Teď jen to postupně plnit a trénovat na další závody.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme