Sáblíková se stala cyklistickou mistryní ČR v časovce. V účast na olympiádě už nevěří

Když sedne Martina Sáblíková na kolo, můžete si na její vítězství vsadit podobně jako na rychlobruslařském oválu. Ano, časovku na 24 kilometrů, která vedla z Hodonína na Slovensko a zpátky, opět vyhrála. Porazila druhou Jarmilu Machačovou a třetí Anežku Drahotovou. V cíli ale přiznala, že málem ani nezávodila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková během cyklistické časovky v Hodoníně

Martina Sáblíková během cyklistické časovky v Hodoníně | Zdroj: ČTK

„Dneska jsem v té časovce nechtěla startovat. Motivace tam nebyla, ale nakonec jsem si řekla, že pojedu. Cítila jsem to už na startu, a že bych byla nějak nervózní, to by se říct nedalo,“ přiznala v cíli Martina Sáblíková, která se vinou špatně vyložených kvalifikačních kritérií pravděpodobně nezúčastní her v Riu.

Jak jste se tedy nakonec namotivovala? Bez motivace by člověk přeci nevyhrál…

Když pak člověk jede ten závod, tak si to nechce jen tak odkroužit. Sice nemůžu říct, že bych jela úplně na sto procent, ale snažila jsem se. Když pak při závodě člověk před sebou vidí ty holky, tak ho to hodně motivuje, aby si je zkusil dojet. Byla jsem hrozně ráda, že jsem před sebou měla hodně dobrý holky, které jsem zezačátku moc nesjížděla, takže ty pro mě byly hlavní motivací.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Martinou Sáblíkovou po jejím vítězství v časovce mluvil reportér ČRo Tomáš Kohout

Jak moc ještě věříte, že se zúčastníte olympijské časovky v Riu?

Vím, že naděje umírá jako poslední, ale už vůbec nevěřím.

Jak je vás bude těžké, abyste se alespoň pokusila přimět věřit? Jde to vůbec vzdát rovnou?

Člověk to má v hlavě, protože jsem se na to připravovala hodně kvalitně. Musím říct, že mám najeto asi nejvíc, co jsem kdy měla. To, co mám teď odjeto za tři měsíce, normálně mívám v září. Hrozně mi to pomáhá v tom, že už jsem připravena na zimu. Už v zimě jsem jezdila na kole a celou tu dobu jsem myslela na cyklistiku.

Co vás na celé situaci nejvíce mrzí? Vynaložené náklady, síly nebo to, že je vše najednou pryč?

Nejvíce mě asi mrzí to, že nezažiji to, co se dá zažít na olympiádě – atmosféru, lidi kolem i samotný závod. To jsou zážitky, pro které to ten sportovec dělá. Příprava byla dobrá, alespoň si můžu říct, že mám natrénováno na zimu.

Tomáš Kohout, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme