Sáblíková si vytouženou účast na OH v Londýně zatím na kole nevyjela

Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková obsadila v časovce na mistrovství světa v silniční cyklistice 28. příčku. K zajištění účasti na olympijských hrách v Londýně potřebovala být do 10. místa. Mistryní světa se stala Němka Arndtová.

Martina Sáblíková na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. | Foto: Filip Jandourek

Na trati dlouhé necelých 28 kilometrů se nejkratší časový úsek zdržela německá reprezentantka Judith Arndtová, která měla na druhou Novozélanďanku Villumsenovou k dobru takřka 22 vteřin. Třetí dojela Britka Pooleyová.

Martina Sáblíková v deštivém závodu zaostala za vítězkou o 2 minuty a 57 vteřin. Druhá česká zástupkyně Martina Růžičková skončila na 49. příčce. Na letní olympiádu se nejen čtyřiadvacetiletá Sáblíková stále může dostat, pokud získá potřebné body v žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI.

Z titulu světového šampiona se mezi juniory v Dánsku radoval domácí závodník Wurtz Schmidt. Čech Daniel Turek dojel 28.