Sáblíková skončila devátá v časovce na MS v cyklistice

Martina Sáblíková skončila devátá v časovce na mistrovství světa v silniční cyklistice v nizozemském Valkenburgu. Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení výrazně vylepšila své umístění z loňského šampionátu v Kodani, kde obsadila 28. místo. Titul mistryně světa obhájila v Nizozemsku Němka Judith Arndtová.

Martina Sáblíková skončila devátá v cyklistické časovce na mistrovství světa v Nizozemsku | Zdroj: ČTK

Sáblíková v provincii Limburg potvrdila, že by jí mohl vyhovovat profil trati s dvěma náročnými stoupáními na Gronsvelderberg a Cauberg. Česká reprezentantka startovala mezi prvními a v cíli jí dlouho patřilo první místo. Odsunuly ji až největší favoritky v čele s Arndtovou, na kterou Sáblíková ztratila dvě minuty. Druhá Češka Jarmila Machačová skončila šestatřicátá se ztrátou čtyř minut.

Šestatřicetiletá Němka, pro kterou to byla poslední časovka v kariéře, vyhrála s náskokem 34 sekund před Američankou Evelyn Stevensovou, třetí Novozélanďanka Linda Villumsenová ztratila 41 sekund.

Martinu Sáblíkovou čeká v Nizozemsku ještě sobotní závod s hromadným startem. Ten bude posledním v kariéře pro Judith Arndtovou.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Limburgu (Nizozemsko):

Ženy - časovka (24,3 km): 1. Arndtová (Něm.) 32:26, 2. Stevensová (USA) -34, 3. Villumsenová (N. Zél.) -41, 4. Pooleyová (Brit) -49, 5. Van Dijková (Niz.) -54, 6. Teutenbergová (Něm.) -1:34, 7. Nebenová (USA) -1:43, 8. Worracková (Něm.) -1:45, 9. Sáblíková (ČR) -1:59, 10. Gillowová (Austr.) -2:00, ...36. Machačová (ČR) -4:08

Juniorky - časovka (15,6 km): 1. Barkerová (Brit.) 22:26, 2. Ludwigová (Dán.) -35, 3. De Jongová (Niz.) -1:03