Sáblíková vybojovala v Žilině 11. domácí titul v cyklistické časovce

Podobně suverénně jako na bruslích poráží Martina Sáblíková své soupeřky i na kole. Na společném slovensko-českém šampionátu v silniční cyklistice v Žilině naprosto ovládla ženskou časovku, když zvítězila s téměř tříminutovým náskokem na druhou příčku. Trať dlouhou 34 kilometrů zvládla Sáblíková za 45 minut a 51 sekund. Za ní skončila Jarmila Machačová, třetí Martina Růžičková má na Sáblíkovou ztrátu pěti minut a 11 sekund.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková | Foto: Milan Kopecký

„Jelo se mi moc hezky. Byla to náročná trať s tím, že kopec nás čekal až po druhé polovině závodu, takže jelikož na rovince se musí točit a pak nás čekal kopec, bylo to hodně náročné. Jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Z retardérů jsem měla trošku strach, ale dobrý,“ svěřila se po závodě Českému rozhlasu Martina Sáblíková.

Bylo třeba to před kopcem nepřepálit, pošetřit se, rozložit si síly?

S Petrem (trenér Petr Novák, pozn. red.) jsme mluvili o tom, že z vesnice zpátky sem pošetřím, že nepojedu naplno, abych si odpočinula před kopcem, a vyplatilo se mi to.

Vy se vůbec umíte šetřit? Protože o vás je už od té doby, co děláte jakýkoli sport, známo, že do všeho šlapete naplno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková obhájila v Žilině domácí titul v cyklistické časovce. Celkově má z republikového šampionátu již 11. triumf. Mluvil s ní Tomáš Kohout

Naštěstí jsem měla informaci, že vedu asi o 50 vteřin, takže jsem věděla, že když nepojedu svůj úplně standardní, těžký převod a trochu pošetřím, že by mně to mohlo vystačit.

Vítězství je nakonec suverénní, čas necelých 46 minut. I s tím jste spokojená?

Čas vůbec nevím, protože jsem dnes jela bez tachometru, hodinek, beze všeho. Zkoušeli jsme, abych jela na vlastní pocit, takže rychlost jsem věděla občas jenom z auta, co mi hlásil Petr.

Vy jste opravdu jela beze všech možných technických pomůcek? To je málem návrat do dřevní cyklistiky, i když kolo máte opravdu speciální.

Je to pravda, ale když jsem jela v časovce v Lublani, pořád jsem se koukala na tachometr na to, kolik jedu, takže jsem se pak nesoustředila na to, co jsem měla.

Kolik už máte letos najeto? Rok od roku je to do mistrovství republiky více a více.

Teď mám asi 2500 kilometrů, což je na mě docela dost, na to, že jsem měla tři týdny po sezoně pauzu. Jsem docela spokojená.

Nakolik se tento rok hodláte více věnovat cyklistice? I s vidinou toho, že zářijové mistrovství světa v Richmondu je nominační na olympijské hry, kam byste chtěla.

Říkali jsme si s Petrem, že to zkusíme, pokud by republika dopadla dobře, a ono se to potvrdilo, takže se tomu úkolu teď asi budeme věnovat hodně. Uvidíme, jak to v Americe dopadne.

 

První místo v časovce na MČR :) Děkuju všem za fandění a podporu ;)

Posted by Martina Sáblíková on 25. červen 2015


Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice v Žilině - časovka:
Ženy (34 km): 1. Sáblíková (Nowis Team) 45:49,0, 2. Machačová (Dukla Praha) -2:44,0, 3. Růžičková (Koga ladies protective) -5:11,7, 4. Medveďová -5:30,6, 5. Pavlendová (obě SR) -5:31,2, 6. A. Drahotová (Louny) -5:44,1.
Junioři (34 km): 1. Otruba 45:26,3, 2. Šorm (oba Mapei Merida Kaňkovský) -10,2, 3. Slavík (Loko Trutnov) -32,4.
Juniorky (17,1 km): 1. Kerschbaummayrová (Nowis Team) 25:24,5, 2. Planičková (Tufo Prostějov) -4,4, 3. Nosková (Kooperativa SG Jablonec) -17,7.

Tomáš Kohout, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme