Sáblíková vyjela poprvé v sezoně na led

Nejúspěšnější česká olympionička posledních let Martina Sáblíková zahájila přípravu na ledě. Navzdory zisku dvou zlatých a jedné bronzové medaile musela rychlobruslařka odjet trénovat do zahraničí, konkrétně do Berlína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková při tréninku | Foto: Klára Stejskalová

"Strašně se mi to líbí, jsem ráda, že můžu být zase na ledě. Uvidíme, jak to bude v závodech," usmívá se Sáblíková.

Spolu s nejlepší českou rychlobruslařkou trénuje v berlínské zimní hale dalších sedm talentů. Nejmladší je teprve patnáctiletá Jana Vodičková. Kromě ní trénují v Berlíně spolu s českou hvězdou také němečtí junioři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sáblíková vyjela poprvé v sezoně na led

Už roky se mluví o tom, že by měla vyrůst rychlobruslařská hala i v Čechách, aby si naši sportovci nemuseli pronajímat led v zahraničí.

"My o to pořád bojujeme. Ale vidím takovou politickou nechuť nám pomoct. Já nechci brát fotbalová hřiště, hokejové stadiony, ale možná, že za jedno takové zařízení by ta hala stála taky. A nebyla by pro Martinu Sáblíkovou, jak se říká, ale pro celou veřejnost, pro děti a další budoucnost českého rychlobruslení. Jak jsme ukázali, i z rychlobruslení se dají vozit medaile," říká trenér Petr Novák.

"Hlavně, aby tam byla nějaká ta bedna, pak to bude dobré," přeje si směrem k nadcházející sezoně jeho svěřenkyně Martina Sáblíková.

Český tým bude v německé metropoli do 8. listopadu, má kromě tréninku čas i na poznávání Berlína?

"Nemá, protože to je trénink, odpočinek, broušení bruslí, popřípadě regenerace, masáže. A to jde dokola celý den, takže to tělo je rádo, že sebou v půl desáté praští do postele," dodává Petr Novák.

Klára Stejskalová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme