Sáblíková vyjela poprvé v sezoně na led

Nejúspěšnější česká olympionička posledních let Martina Sáblíková zahájila přípravu na ledě. Navzdory zisku dvou zlatých a jedné bronzové medaile musela rychlobruslařka odjet trénovat do zahraničí, konkrétně do Berlína.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková při tréninku

Martina Sáblíková při tréninku | Foto: Klára Stejskalová

"Strašně se mi to líbí, jsem ráda, že můžu být zase na ledě. Uvidíme, jak to bude v závodech," usmívá se Sáblíková.

Spolu s nejlepší českou rychlobruslařkou trénuje v berlínské zimní hale dalších sedm talentů. Nejmladší je teprve patnáctiletá Jana Vodičková. Kromě ní trénují v Berlíně spolu s českou hvězdou také němečtí junioři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sáblíková vyjela poprvé v sezoně na led

Už roky se mluví o tom, že by měla vyrůst rychlobruslařská hala i v Čechách, aby si naši sportovci nemuseli pronajímat led v zahraničí.

"My o to pořád bojujeme. Ale vidím takovou politickou nechuť nám pomoct. Já nechci brát fotbalová hřiště, hokejové stadiony, ale možná, že za jedno takové zařízení by ta hala stála taky. A nebyla by pro Martinu Sáblíkovou, jak se říká, ale pro celou veřejnost, pro děti a další budoucnost českého rychlobruslení. Jak jsme ukázali, i z rychlobruslení se dají vozit medaile," říká trenér Petr Novák.

"Hlavně, aby tam byla nějaká ta bedna, pak to bude dobré," přeje si směrem k nadcházející sezoně jeho svěřenkyně Martina Sáblíková.

Český tým bude v německé metropoli do 8. listopadu, má kromě tréninku čas i na poznávání Berlína?

"Nemá, protože to je trénink, odpočinek, broušení bruslí, popřípadě regenerace, masáže. A to jde dokola celý den, takže to tělo je rádo, že sebou v půl desáté praští do postele," dodává Petr Novák.

Klára Stejskalová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme