Šachový génius Karpov beseduje v Praze, pak zavítá na Šachovou simultánku

Byl jedním z mála milionářů v někdejším Sovětském svazu a vděčí za to své genialitě. Rus Anatolij Karpov byl jen těžko porazitelným šachistou, a dokázal to i šestnácti tituly mistra světa. V ruském středisku vědy a kultury v Praze ale partii nehraje, je zde pouze na setkání se zájemci o promluvu s ním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anatolij Karpov přebírá záštitu nad šachovou školou v Buštěhradě | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

V sále se sešla asi stovka lidí, kteří si chtěli s Karpovem popovídat, a to ve věku malých dětí až po seniory. Ruský šachista promluvil třeba i o svém vztahu se svým velkým konkurentem Kasparovem.

Po dnešním setkání přijde zítra na řadu hlavní akce, kvůli které jednašedesátiletý Karpov přijel – v Lidicích se totiž koná už třetí ročník Šachové simultánky, nad kterou má slavný hráč záštitu už od jejího premiérového ročníku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruský šachový velmistr Anatolij Karpov zavítal do Prahy a chystá se na Šachovou simultánku

Karpov na ní pravidelně hraje proti dvaceti mladým šachistům do 18 let, které tak čeká obrovský zážitek. Utkat se s exmistrem světa a jedním nejlepších šachistů historie, to se člověku nestává každý den.

Do simultánky se mohli přihlásit nejen registrovaní mladí hráči, ale i ti, kteří mají zatím šachy jen jako hobby. Akce pořádaná Památníkem Lidice začíná zítra v Lidické galerii zhruba v 11 hodin a kromě slavného Rusa se jí zúčastní jeden z nejlepších českých hráčů současnosti David Navara.

Kromě toho Anatolij Karpov pravděpodobně zavítá i do šachové školy, kterou vloni otevřel v Buštěhradě při Základní amatérské škole Oty Pavla. Po celém světě zaštiťuje Karpov asi 150 takových škol.

Hanka Shánělová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme