Sagan po další těsné porážce drtil bidon. Jeho šéf Tiňkov si vylil zlost na domácím kinu

Nejprestižnější cyklistický závod světa Tour de France dokáže být krásný i krutý. Bojovníky, kteří strávili téměř 200 kilometrů v úniku, dostihl ve 13. etapě peloton 300 metrů před cílem a výraznou roli v tom sehrál i Peter Sagan, jemuž závěrečný nástup opět nevyšel podle představ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Sagan se etapového vítězství na letošní Tour de France zatím nedočkal | Zdroj: ČTK

Z vítězství v nebývalém horku se nakonec radoval Belgičan Greg Van Avermaet. Jezdec stáje BMC přitom na Tour už nemusel být. S manželkou vyhlížejí narození potomka.

„Miminko se má narodit poslední den Tour. Očekávám, že asi v příštích pár dnech odjedu domů. Ale zůstal jsem tady, abych pomohl Tejayovi a zkusil vyhrát svou etapu,“ vysvětloval specialista na klasiky, jehož hlavním úkolem je usnadnit život průběžně druhému Tejayi van Garderenovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklista Peter Sagan si vyčítal chybu ve finiši třinácté etapy Tour de France

Původně měl odjet už po týmové časovce, z čehož by měl určitě radost i Peter Sagan. Slovenský rychlík skončil v letošním ročníku už počtvrté druhý. Útěchou mu mohlo být, že udržel zelený dres pro nejlepšího spurtéra.

„Jsem rád, že jsem získal nějaký náskok, i když to je jediné pozitivum z etapy,“ prohlásil Peter Sagan, zatímco tvrdě plácal dlaní do dna bidonu s pitím.

Vyčítal si totiž, že pročekal vhodnou chvíli k ataku na van Avermaeta. „Jsem vytočený, takovou hloupostí jsem si prohrál závod,“ zlobil se.

A spokojený nebyl ani Oleg Tiňkov, majitel stáje Tinkoff-Saxo. Výbušný ruský podnikatel rozmlátil po další těsné Saganově porážce své drahé domácí kino.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme