San Antonio vede ve finále basketbalové NBA nad Miami 2:1 na zápasy

Třetí finále basketbalové NBA ovládli hráči San Antonia, kteří přehráli Miami 113:77 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Spurs pomohla k výhře především přesná střelba za tři body. Série pokračuje na palubovce San Antonia v noci ze čtvrtka na pátek.

Basketbalisté San Antonia se ve finále NBA ujali nad Miami vedení 2:1 na zápasy

Basketbalisté San Antonia se ve finále NBA ujali nad Miami vedení 2:1 na zápasy | Zdroj: Reuters

Skoro polovinu bodů nastříleli v dresu domácích Danny Green a Gary Neal, kterým se dařilo trefovat koš z perimetru. Green se dokonce stal se 27 body nejlepším střelcem zápasu, proměnil hned sedm trojek.

San Antonio předvedlo vedle útoku vynikající výkon také v obraně, největší hvězdě Miami LeBronu Jamesovi povolili Spurs nastřílet jen 15 bodů. Domácí šli za vítězstvím od prvních minut utkání a po první čtvrtině už měli značný náskok, který definitivně potvrdili ve třetím dějství.

Spurs tak ve finálové sérii vedou nad Miami 2:1 na zápasy a v dalším utkání budou mít výhodu domácího prostředí. Na jejich straně stojí i statistiky – od roku 1985 se pouze jednou stalo, že by finále nevyhrál tým, který ovládl třetí zápas.

Play-off NBA, finále - 3. zápas:

San Antonio - Miami 113:77 (24:20, 50:44, 78:63)

Nejvíce bodů: Green 27, Neal 24, Leonard 14, Duncan 12 - Wade 16, James a Miller po 15, Bosh 12. Fauly: 13:21. Trestné hody: 19/11 - 10/7. Trojky: 16:8. Diváci: 18 581. Stav série: 2:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít