Šanghaj na úvod plaveckého MS ozářil vodní karneval

Olympijské hry v Pekingu nebo mezinárodní výstava Expo v Šanghaji budiž jedněmi z mnoha příkladů – když zkrátka dostane Čína šanci ukázat se světu, můžete se vsadit, že nezklame. Exkluzivní vizitku v tomto smyslu potvrdila nejlidnatější země světa i na právě zahájeném mistrovství světa v plavání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní zahájení MS v plavání bylo jedním velkým vodním karnevalem | Foto: Michal Jurman

Peníze u Číňanů, podobně jako třeba u Rusů, hrají při pořádání velkých sportovních svátků až jednu z posledních rolí. A beze zbytku to potvrdili organizátoři i na zahajovacím ceremoniálu plaveckého šampionátu v Číně.

Exkluzivní odvoz pro každou sebemenší výpravu až ke stadionu, pro každého z 18 000 přihlížejících drobný balíček pozorností, pití zdarma. Velkolepý vodní karneval může začít!

Opera se střídá s diskotékovými rytmy, do toho klasická videoprojekce, světelná show, i několikeré vystoupení akvabel v bazénu. Kolem 3 000 dobrovolníků přitom exkluzivními světelnými kousky baví přítomné přímo z hlediště.

Když místní zpěvák ze sebe strhne oblek, skočí do bazénu a po jeho přeplavání nechvějícím hlasem pokračuje ve zpěvu, ovace neberou konce.

„Myslím, že to celé bylo perfektní celkově! Tam se nedal vypíchnout jeden moment,“ popisuje své pocity z vůbec prvního svého velkého ceremoniálu reprezentant v dálkovém plavání Libro Smolka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šanghaj na úvod plaveckého MS ozářil vodní karneval

I ten netrpělivě čekal až dojde při představování účastnických zemí i na tu ze srdce Evropy. A samozřejmě že se dočkal. Také Česká republika byla přizvána do nefalšovaného vodního karnevalu, ve kterém hudebnice létaly vzduchem a ze střechy se spouštěly efektní vodopády.

„Byl to jeden z mála ceremoniálů, které jsem viděla, protože na ně většinou nechodím. A když už třeba na olympiádě, tak sedíme vedle, takže z toho nic nemáme, jen samotný nástup sportovců. Já jsem spokojená, nadšená,“ komentuje největší česká naděje dálkového plavání Jana Pechanová.

Tím ale pro ni i pro ostatní veškerá zábava končí. Pozornost budou nyní poutat na plaveckém šampionátu už jen samotní sportovci svými výkony. Laťku jim čínští organizátoři nasadili jak jinak než hodně vysokou.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme