Satoranskému a spol. se opozdil soupeř. Čtyři prodloužení jsou šílená, říká Čech o zápase Knicks

Když se dva perou, třetí se směje. Basketbalisté New Yorku Knicks v Atlantě prohráli až v nevídaném čtvrtém prodloužení a jejich strasti pragmaticky uvítal i jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský. Právě za jeho týmem z Washingtonu se totiž Knicks druhý den vydali.

Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský | Zdroj: Reuters

„Odehrát čtyři prodloužení je šílené a myslím, že nám to může pomoct. Bavil jsem se s nimi a museli zůstat v Atlantě, protože na ně nemohlo počkat letadlo. Uvidíme, jestli jim budou chybě síly, je to obrovská porce minut,“ uvědomuje si Tomáš Satoranský.

00:00 / 00:00

Tomáš Satoranský se těší na opozdilce, dlouhá cesta Knicks by mohla Washingtonu pomoci natáhnout sérii výher

Než hráči Knicks prohráli v Atlantě 139:142 a jejich autobus odjel do hotelu namísto letiště, strávili na palubovce tři hodiny a 39 minut.

Podobný objem minut je pro příštího soupeře Washingtonu špatný, ale Wizard se hodí. Soubojem s New Yorkem načne Washington sérii čtyř domácích zápasů, během které potřebují co nejvíce vyhrávat.

Právě utkání v hlavním městě Spojených států je totiž dostala na pozice zajištující start v play-off.

„Konečně zase hrajeme doma, měli jsme velkou šňůru venkovních zápasů. Bude to hodně důležité, protože v březnu nás čeká skoro celý měsíc venku. Budeme chtít pokračovat v naší šňůře, budeme útočit na 15. výhru doma,“ připomíná jediný Čech v NBA.

Wizards doma neprohráli čtrnáct utkání NBA v řadě, což je třetí nejlepší výkon v klubové historii. Čarodějové chtějí uspět i v nadcházejícím bloku čtyř utkání ve své hale Verizon Center a přiblíží se absolutnímu rekordu klubu, kterým je série 22 domácích výher ze sezony 1974/75.

„Doma hrajeme jiný basket, hodně rychle dopředu. Všichni se cítí mnohem líp a začali chodit i fanoušci. A jiné to nebude ani proti Knicks a Lakers, kde je vždycky hodně fanoušků,“ dodává Satoranský, za kterým do USA dorazili přátelé a rodina.

Po duelu s New Yorkem, který začne zítra hodinu po půlnoci českého času, Wizards dále narazí na Los Angeles Lakers, New Orleans a obhájce titulu z Clevelandu.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít