Schumacher bojuje po pádu na lyžích o život. Podporu mu vyjadřují fanoušci i sportovci

Sedminásobný mistr světa ve formuli 1 Michael Schumacher svádí nejtěžší boj svého života. Po vážném zranění hlavy, které utrpěl na lyžích ve francouzských Alpách, byl operovaný v nemocnici v Grenoblu a je v kritickém stavu. Zpráva zasáhla fanoušky po celém světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podporu a naději v uzdravení vyjadřují Michaelu Schumacherovi jeho fanoušci i před nemocnicí v Grenoblu | Foto: Reuters

„Byl ochromený, neodpovídal na otázky. Spontánní nervové projevy v končetinách byly v pořádku, ale nebyl schopný nám na nic odpovědět,“ popsal stav Michaela Schumachera po příjezdu záchranářů šéf neurologie univerzitní kliniky v Grenoblu Stéphane Chabarde.

Narazit musel podle lékařů ve vysoké rychlosti, takže se zranil i když měl helmu. Lékaři se zatím neodvažují odhadovat možný další vývoj. Podle neurochirurga Vladimíra Beneše z Ústřední vojenské nemocnice v Praze nejsou Schumacherovy vyhlídky příliš nadějné.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nehodě Michaela Schumachera mluvil na Radiožurnálu neurochirurg, profesor Vladimír Beneš z pražské Ústřední vojenské nemocnice

„Přeci jen letitá zkušenost nedává moc šancí na to, aby zaprvé přežil, a zadruhé, aby přežil bez následků,“ řekl Beneš.

V Schumacherově rodném Kerpenu zpráva o zranění vyvolala šok. Mnozí tam za něj ráno zapálili svíčku a s napětím sledují média – řada z nich vyslala své štáby přímo do Grenoblu a zprávy přenášejí online.

Michael Schumacher se mezi Němci těší velké popularitě, zvolili ho dokonce nejlepším sportovcem 20. století. K formuli 1 přilákal miliony německých fanoušků. Jeho nástupce Sebastian Vettel se takové oblíbenosti zdaleka netěší.

Někteří sice Schumacherovi vyčítají, že se k Německu otočil zády, když za svůj domov zvolil Švýcarsko, teď jdou ale takové úvahy stranou a mnozí fandové míří do Grenoblu svého „Schumiho“ podpořit.

Domovské webové stránky fenomenálního závodníka se zhroutily pod náporem fanoušků a jsou už hodiny nedostupné.

Slova účasti a podpory vyjadřují 44letému závodníkovi sportovci a Schumacherovi přátelé, mezi jinými Boris Becker, Lukas Podolski nebo Dirk Nowitzki. Současný šampion formule 1 Sebastian Vettel označil na Twitteru Schumachera za svého téměř otce, který stál po jeho boku po celou dobu kariéry, a věří, že tomu bude i nadále.

Michael Schumacher | Foto: Michal Jindra

Klára Stejskalová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme