Schumacherovi přejí uzdravení i fotbalisté, jeho stav zůstává kritický

Rychlé uzdravení popřáli Michaelu Schumacherovi fotbalisté Kolína a Schalke. Před přátelským utkáním obou mužstev rozvinuli hráči přes celé hřiště nápis „Rychle se uzdrav. Ty to dokážeš, Michaeli". Sedminásobný šampion formule 1 zůstává po nešťastném pádu na lyžích nadále v komatu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři čekají před nemocnicí v Grenoblu na informace o vývoji zdravotního stavu Michaela Schumachera | Zdroj: Reuters

Podpora a vzkazy míří do nemocnice v Grenoblu nejen od hráčů oblíbeného mužstva Michaela Schumachera 1.FCKöln, ale i od fanoušků a přátel jezdce.

V německých médiích se mezitím lékaři přou o to, nakolik je dobré, že slavný jezdec zůstává více než dva týdny po nehodě v umělém spánku. Podle specialisty z Düsseldorfské univerzitní kliniky doktora Steigera je situace kritická a s každým dalším dnem roste nebezpečí vzniku druhotné infekce.

Doktora Vajkozcyho, experta berlínské Charité, naopak nepřekvapuje, že lékaři v Grenoblu nechávají pacienta tak dlouho v umělém spánku. I on podle rozhovoru pro N24 hodnotí situaci nadále jako kritickou.

Schumacher se vážně zranil na konci minulého roku při lyžování v Méribelu. Při nehodě mimo sjezdovku se uhodil hlavou do kamene a život mu zachránila přilba. První operaci mozku se podrobil hned po transportu do nemocnice v Grenoblu. I po další operaci zůstává v umělém spánku.

Michael Schumacher | Foto: Michal Jindra

Klára Stejskalová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme