Sedmá etapa Vuelty patřila Kittelovi

Německý spurtér Marcel Kittel vyhrál sedmou etapu cyklistické Vuelty, když těsně porazil vítěze předchozího závodu, Slováka Petera Sagana. Vedoucím jezdec nadále zůstává Sylvain Chavanel z Francie.

Cyklistika

Cyklistika | Foto: David Hertl | Zdroj: Český rozhlas

Sagan s Kittelem, kteří před třemi týdny předváděli skvělé výkony na závodě Kolem Polska, se byli až do posledních centimetrů, šťastnější byl nakonec třiadvacetiletý Němec.

Na třetím místě dojel do cíle domácí jezdec Oscar Freire. Dnešní etapu poznamenal pád několika jezdců z pelotonu v závěrečných metrech závodu, z kola se poroučel například Michele Scarponi nebo Michal Golaš, který dokonce utržil krvavé zranění v obličeji.

Červený dres průběžného lídra udržel Sylvain Chavanel, který má na druhého Morena náskok patnácti vteřin.

Vuelta, cyklistický etapový závod - 7. etapa: Almadén - Talavera de la Reina (187,6 km):

1. Kittel (Něm.) 4:47:49, 2. Sagan (SR), 3. Freire (Šp.), 4. Bennati (It.), 5. Mondory (Fr.), 6. J. Haedo (Arg.), 7. Veelers (Niz.), 8. Petacchi, 9. Gasparotto (oba It.) všichni stejný čas, 10. Howard (Austr.) -6.

Průběžné pořadí:

1. Sylvain Chavanel (Fr.) 27:29:12, 2. Moreno (Šp.) -15, 3. Nibali (It.) -16, 4. Rodríguez (Šp.) -23, 5. Fuglsang (Dán.) -25, 6. Kessiakoff (Švéd.) -41, 7. Monfort -44, 8. Van den Broeck (oba Belg.), 9. Pardilla (Šp.) oba -49, 10. Bruseghin (It.) -52.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít