Šéf ČSTV Jansta viní politiky z toho, že sport přijde o 2,5 miliardy

Nové vedení Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) má obavy z novely loterijního zákona. Jak ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekl předseda ČSTV Miroslav Jansta, sport může za současné legislativní situace přijít ve srovnání s předchozími lety až o 2,5 miliardy korun. Podle Jansty za pokles v dotacích na sport mohou hlavně sociálně demokratičtí senátoři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSTV Miroslav Jansta | Foto: Radim Beznoska

„Nedodrželi svůj volební program, který sociální demokracie slíbila před volbami, že z hazardu přidá na sport 1,5 miliardy, no a ona 2,5 miliardy sebrala. Takže to byl sociálně demokratický Senát, který nám to sebral.“

Peníze, které dříve sázkové společnosti rozdělovaly sportovním oddílům, teď má rozdělovat stát, případně města a obce, které rozhodnou, do čeho investují.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme