Semifinále ragbyového MS bude bez evropských týmů. Postup si zajistily i Argentina a Austrálie

Semifinále ragbyového mistrovství světa bude záležitostí týmů z jižní polokoule. Vedle Nového Zélandu s Jihoafrickou republikou tvoří druhou dvojici Argentina a Austrálie. Argentinci porazili Iry 43:20 a Australané vyhráli nad Skotskem 35:34.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skotský smutek a australská radost. Ragbyové mistrovství světa je už bez evropských zástupců | Zdroj: Reuters

Evropa tak nemá poprvé v historii šampionátu, který se pořádá jednou za čtyři roky od roku 1987, v bojích o medaile svého zástupce.

Dramatický a vyrovnaný duel Skotů s favorizovanými Australany v chrámu ragby na londýnském stadionu Twickenham přinesl infarktový závěr. Mark Bennett položil sedm minut před koncem pětku a dostal Skotsko do vedení 34:32 a zdálo se, že „domácí“ budou nečekaně slavit.

Dvě minuty před koncem ale Bernard Foley proměnil nařízený trestný kop a obhájci bronzových medailí získali nejtěsnější vedení, které už uhájili.

Argentina, která si v závěrečném zápase ve skupině mohla dovolit nechat odpočívat opory, měla duel s Iry od počátku pod kontrolou a po 13 minutách vedla 17:0.

Irsko, jehož tým byl naopak zdecimován zraněními i tresty, sice dokázalo stáhnout manko na tři body, na víc se ale na zaplněném stadionu Millennium nezmohlo. I šestý start ve čtvrtfinále na mistrovství světa tak pro Iry skončil porážkou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme