Semifinále ragbyového MS bude bez evropských týmů. Postup si zajistily i Argentina a Austrálie

Semifinále ragbyového mistrovství světa bude záležitostí týmů z jižní polokoule. Vedle Nového Zélandu s Jihoafrickou republikou tvoří druhou dvojici Argentina a Austrálie. Argentinci porazili Iry 43:20 a Australané vyhráli nad Skotskem 35:34.

Skotský smutek a australská radost. Ragbyové mistrovství světa je už bez evropských zástupců | Zdroj: Reuters

Evropa tak nemá poprvé v historii šampionátu, který se pořádá jednou za čtyři roky od roku 1987, v bojích o medaile svého zástupce.

Dramatický a vyrovnaný duel Skotů s favorizovanými Australany v chrámu ragby na londýnském stadionu Twickenham přinesl infarktový závěr. Mark Bennett položil sedm minut před koncem pětku a dostal Skotsko do vedení 34:32 a zdálo se, že „domácí“ budou nečekaně slavit.

Dvě minuty před koncem ale Bernard Foley proměnil nařízený trestný kop a obhájci bronzových medailí získali nejtěsnější vedení, které už uhájili.

Argentina, která si v závěrečném zápase ve skupině mohla dovolit nechat odpočívat opory, měla duel s Iry od počátku pod kontrolou a po 13 minutách vedla 17:0.

Irsko, jehož tým byl naopak zdecimován zraněními i tresty, sice dokázalo stáhnout manko na tři body, na víc se ale na zaplněném stadionu Millennium nezmohlo. I šestý start ve čtvrtfinále na mistrovství světa tak pro Iry skončil porážkou.