Sen čtyř cyklistů o úspěchu na Tour skončil 300 metrů před cílem

Celý den dřete a nakonec z toho nic nemáte. Vydáte tisíce kalorií zbytečně. Až do konce pracovní doby máte naději na úspěch - ta ale padne půl minuty před odchodem z práce. Takhle nějak by se mohli cítit cyklisté, kteří včera na Tour de France strávili v úniku skoro celou pátou etapu. Ale po téměř dvou stech kilometrech skončili mezi poraženými.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Garmin-Sharp rider Tyler Farrar of the U.S sits on the ground after a fall during the fifth stage of the 99th Tour de France cycling race between Rouen and Saint-Quentin, July 5, 2012 | Zdroj: Reuters

Čtyři neznámí odvážlivci nic nedbali toho, že jejich pokus o únik bude s největší pravděpodobností marný. Ujeli krátce po startu a sponzory na svých dresech prezentovali v úniku ve skoro celé etapě. Nejdéle z nich to vydržel čtyřiadvacetiletý Belgičan Jan Ghyselinck.

„Celý den jsme jeli dobré tempo. A nakonec to pro mě všechno stejně skončilo. Ale co, dobrá, zkusil jsem to,“ pravil smířeně jeden z odvážných cyklistů.

Přehrát

00:00 / 00:00

I pátou etapu Tour de France poznamenal pád

Peloton je stíhal hlavně v posledních čtyřiceti kilometrech. Spurtérské týmy mají obvykle dobře propočítané, kolik mohou uprchlíkům nechat, aby je nakonec spolkly.

Ale teď jim plán nevycházel. Ghyselinck to vytušil, nastoupil v závěru spolujezdcům v úniku a soupeři ho dojeli300 metrůpřed cílem.

„Ano, věděl jsem to. Ale už jsem neměl sílu v nohách. To je život, to je Tour. Ale zase jsem byl celou etapu v čele, na své první Tour de France,“ říká Jan Ghyselincks, jehož výrazný červenobílí dres se nakonec ztratil v cíli jako šestatřicátý, zatímco slávu shrábnul Němec Greipel.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme