Šestou etapu Kolem Švýcarska vyhrál domácí Rast, Kreuziger drží celkové druhé místo

Cyklista Roman Kreuziger může stále myslet na celkový triumf v závodu Kolem Švýcarska. V 6. etapě, kterou vyhrál domácí Grégory Rast, dojel v hlavním poli na 32. místě a v průběžné klasifikaci je stále druhý.

Roman Kreuziger vítězí v závodě Amstel Gold Race

Roman Kreuziger vítězí v závodě Amstel Gold Race | Zdroj: Reuters

O etapovém vítězi se rozhodlo zhruba kilometr před cílem. Ze skupiny čtyř uprchlíků se odpoutal Rast a nedal soupeřům šanci na dramatický finiš.

Všichni kandidáti na celkový triumf dojeli v hlavním poli, které bylo v cíli o necelých jedenáct minut za švýcarským cyklistou. Na čele průběžného pořadí je tak stále další Švýcar Frank o 23 sekund před Romanem Kreuzigerem.

Peloton se teď bude chystat na náročnou 7. etapu, která zavede cyklisty v závěru do průsmyku Albula a nadmořské výšky 2315 metrů. Stoupání na toto místo velmi pravděpodobně napoví hodně o možnostech jednotlivých jezdců na celkový triumf.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 6. etapa (186,1 km):

1. Rast (Švýc./RadioShack) 4:23:53, 2. Hayman (Austr./Sky), 3. Kolobněv (Rus./Kaťuša), 4. Grabsch (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) všichni stejný čas, 5. Sagan (SR/Cannondale), 6. Degenkolb (Něm./Argos), ...32. Kreuziger (ČR/Saxo+Tinkoff) všichni +10:43.

Průběžné pořadí: 1. Frank (Švýc./BMC) 20:31:05, 2. Kreuziger +23, 3. Costa (Portug./Movistar) +35, 4. Pinot (Fr./FDJ) +57, 5. Mollema (Niz./Blanco) +1:08, 6. Martin (Ir./Garmin) +1:23.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít