Sestry Antošovy se vrátí ke staré lodi, nová je příliš tvrdá

Představte si, že závodně veslujete a v sezoně se vám docela daří. Riskli byste před nejdůležitější akcí roku například výměnu lodi? Sestry Antošovy se tak rozhodly a nejen že si na mistrovství světa do Slovinska vzaly nový skif, ale také si prohodily před první rozjížďkou místa. Málem se jim tyto rošády vymstily. Naštěstí ale do semifinále na jezeře Bled z opravy postoupily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jitka Antošová si jede pro vítězství v závodě skifařek, který se jel 5. června v Praze v rámci 98. ročníku Primátorek | Foto: ČTK/AP

„Určitě to byl složitý závod hlavně psychicky, protože rozjížďky se nám moc nepovedly. Ale potom jsme si zase přesedly, já na štroka a Lenka na háčka,“ popisuje Jitka Antošová.

Abychom to vysvětlili - háček je místo veslaře, který projede první cílem, a štork? Logicky to poslední. To byla tedy po úspěšně absolvovaném opravném závodě slova Jitky Antošové. Jízdu vyhrála společně se svou sestrou na první pohled docela suverénně, ale z pohledu sourozenecké dvojice to tak hladké nebylo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sestry Antošovy zkoušely novou loď, je ale příliš tvrdá, a proto se vrátí ke staré

„Suverénně to možná vypadalo ze břehu, ale ne z lodě. Zpočátku dělaly problémy Kanaďanky, potom to na druhém kilometru vypadalo, že se dopředu hrnou Finky. Ale věděly jsme, že budeme buď první nebo maximálně druhá loď,“ říká druhá ze sester Antošových, Lenka.

Zhodnocení oprav bychom tedy od obou sester měli. Vraťme se ale k jádru celého problému. Proč vůbec sestry Antošovy musely jet opravné jízdy, když patří k jedněm z nejlepších na světě a ještě k tomu obhajují čtvrté místo z loňského šampionátu na Novém Zélandu? Protože si prostě zaexperimentovaly. Jak a proč?

„Před nedávnem jsme přesedlaly na novou loď od stejného výrobce, ale byl to trochu jiný typ, budeme zkoušet návrat na tu starou, která nám vždy jela dobře a vždycky jsme s ní to A ubojovaly,“ vysvětluje Lenka Antošová.

„Nová loď byla tvrdší, jezdily jsme na ní dobré časy v porovnání se starou na kilometrové vzdálenosti, jenomže druhý kilometr už se na ní bohužel jede hůř,“ doplňuje Jitka Antošová.

Doufejme tedy, že se jim při pátečním semifinále návrat do starých kolejí vyplatí a že si, jako už tradičně, zabojují ve finále „A“ a tím si i zajistí účast na olympiádě v Londýně.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme