Sezóna se povedla úžasně, říká Král cyklistiky Kulhavý

Král je mrtev, ať žije král! Toto mohli zvolat čeští cyklisté, protože odbornou anketu Král cyklistiky ovládl stejně jako loni biker Jaroslav Kulhavý. V sezóně samotné vyhrál, co mohl a i v té anketní se mu zatím daří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker Jaroslav Kulhavý prochází na mistrovství Evropy vítězně cílem | Zdroj: ČTK

Jaroslave, pojďme si dát takový numerologický rozhovor. Vy jste byl na pódiu třikrát – Král cyklistiky, největší sympaťák a ještě k tomu triumf v horských kolech. Když máte spočítat letošní vítězství, máte přehled, kolik jich bylo?

Přesně nevím, myslím okolo deseti. Vyhrál jsem pět Světových pohárů, mistrovství světa, mistrovství Evropy, a pak tam byly ještě nějaké další menší závody. Ale počítám hlavně ty světové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po vyhlášení ankety Král cyklistiky 2011 mluvil s vítězným Jaroslavem Kulhavým Tomáš Kohout

Říkal jste si před začátkem sezón, že byste navázal na tu loňskou. Ta už také nebyla špatná, ale ta letošní! Čekal jste, že to až tak, že všechny rozdrtíte, jak se vám bude v podstatě líbit?

Samozřejmě jsem to netušil. Chtěl jsem určitě zopakovat loňskou sezónu, která už byla perfektní, kdy jsem měl perfektně stabilní výkony. Takže snažil jsem pro to udělat ještě víc a doufat, že to bude minimálně stejné. A nakonec se mi to povedlo úžasně.

Kromě nějakých dvou technických problémů, které jsem měl na Kypru a na mistrovství republiky, tak se mi všechno ostatní vyhýbalo. Ať už to byly nějaké pády při závodech nebo cokoli jiného. To je velké štěstí. A já doufám, že příští rok se mi to vyhne alespoň na největších akcích, jako bude olympiáda a mistrovství světa. A bude to čistě o výkonnosti, která je taková stabilní. Ale to se nedá stoprocentně ovlivnit.

To je docela slušný paradox, že nejlepší biker na světě není mistrem své země...

Samozřejmě paradox to je, ale myslím, že víc by mě to mrzelo, kdybych takový problém měl v jakémkoli dílu Světového poháru nebo někde jinde. Přeci jen, mistrovství republiky jsem už vyhrál několikrát. Trošku to zamrzí, ale zase jsem rád, že si to kluci rozdali o titul a nebylo to předem určené.

Vy jste to zase rozdal všem ostatním na mistrovství světa, ono se tomu jinak říkat nedá. Ale jaké to je, když sportovec může porovnávat v duchu, co je asi těžší: být mistr světa nebo celkový vítěz Světového poháru? Moc vás takových není na světě!

Těžko říct, to je strašně těžká otázka. Přeci jen ten Světák se rozloží do delší doby. Člověk tam nesmí zaváhat ani v jednom závodě. Může dělat malé chyby, ale úplně minimální. Je to náročné dlouhodobě. Ale největší tlak byl před mistrovstvím světa, kdy už byli všichni tak nějak naštvaní, že pořád vyhrávám já a oni nejsou vidět.

A tam mi to všichni chtěli vrátit, byly tam různé domluvy, jak mě zastavit. A pro mě byl nejtěžší závod tady ten. Potvrdit tu pozici a zase to ukázat. Což byl myslím i dobrý tah před olympiádou, že soupeři nebudou mít přes zimu dobré spaní. Ale zase o to víc je to bude motivovat do příštího roku.

Spočítejme si letmo ještě ta ocenění: Armádní sportovec roku, Král cyklistiky. Teď vás čeká vyhlašování Sportovce roku. Jak moc máte rád ženský tenis?

Určitě víc než rychlobruslení. Ta cena, když to takhle dopadne, tak bude v dobrých rukou. A já doufám, že budu mít další cíle do dalšího roku, že se budu mít kam posouvat. Samozřejmě český Sportovec roku je největší ocenění v těchto anketách, nevím, jaký cyklista ho naposledy vyhrál, ale myslím, že minimálně ještě jeden rok si budeme muset jako cyklisti počkat.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme