Silniční závod na MS cyklistů vyhrál Polák Kwiatkowski, Vakoč dojel 29.

Polský cyklista Michal Kwiatkowski se stal překvapivým vítězem závodu mužů s hromadným startem na cyklistickém mistrovství světa ve španělské Ponferradě. Lepším z dvojice Čechů na startu byl 29. Petr Vakoč.

Cyklistům vládla na MS Polák Kwiatkowski (ilustrační foto)

Cyklistům vládla na MS Polák Kwiatkowski (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Čtyřiadvacetiletý Polák o svém triumfu rozhodl v závěrečném stoupání. Malý náskok si udržel až do cíle, kde mohl po 255 kilometrech slavit první polský triumf v historii tohoto závodu na mistrovství světa.

A zbylé dvě medaile soupeřila v cílové rovince pětičlenná skupina. Stříbro nakonec v těsném dojezdu získal Australan Gerrans, bronz bere domácí Valverde.

Nejlepší s trojice českých cyklistů na startu byl ten nejmladší: Dvaadvacetiletý Petr Vakoč dojel na 29. místě. V hlavním poli dojeli i Zdeněk Štybar a Jan Bárta na 83. a 91. pozici.