Simona Baumrtová má za sebou úspěšný rok plný nadějí

Plavkyně Simona Baumrtová má za sebou úspěšnou sezonu, Povedlo se jí mistrovství Evropy i světa, stejně jako olympijské hry, a potvrdila, že je největší nadějí českého plavání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová s bronzovou medailí z letošního MS v krátkém bazénu | Foto: Michal Jurman

"To byl asi největší zážitek, co jsem kdy měla. Nezapomenu, jak jsem poprvé šla na start, slyšela jsem jen, jak tam všichni tleskají," vzpomíná Simona Baumrtová na skvělou atmosféru z londýnské olympiády. Nervozita ji ale z velkého množství diváků nesvazovala. Podobné publikum na závodech zažila už v Číně.

"Na MS v Šanghaji bylo také hrozně lidí, záleží na tom, jak je ten stadion velký. V Číně mohlo být asi 10 tisíc lidí a tribuny byly plné." Olympiáda je ale pro několikanásobnou českou rekordmanku něčím výjimečným. A nejen tím, že se koná jednou za čtyři roky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Simonou Baumrtovou mluvil Jakub Marek

"Pro mě není MS tolik jako olympiáda. Na tom šampionátu třeba potkám Lochteho nebo Phelpse, ale být metr od Usaina Bolta nebo Novaka Djokoviće – to je hustý,“ říká Simona Baumrtová, která i půl roku po sportovním svátku roku 2012 s nadšením vzpomíná na zážitky z Londýna. Se vším ale na olympiádě česká plavkyně nedšená nebyla.

"Nám plavání končilo šestého srpna a osmého jsme jeli domů, takže jsem nebyla ani na zahájení, ani na zakončení.“ Spravit chuť si může "už" v roce 2016 na brazilské olympiádě. Je jí 21 let a tak má ještě velké závody před sebou. I když v plavání dosahují sportovci vrcholu v nižším věku než v jiných sportovních odvětvích.

Simona Baumrtová se ale do odvážnějších odhadů ohledně své kariéry zatím nepouští. "Do Ria bych chtěla vydržet určitě a pak se uvidí," dodává bronzová znakařka z posledního mistrovství světa v krátkém bazénu v závodě na 100 metrů.

Martin Charvát, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme