Skeetař Jan Sychra vystřílel ve větrné loterii v Baku pouze 5. místo

„Zaduju a domeček ti rozfoukám!" Tuto legendární výhružku vlka z pohádky o třech prasátkách si na Evropských hrách připomněl střelec Jan Sychra hned několikrát. Střelnice za 120 milionů eur totiž téměř doslova padala k zemi pod nápory větru, mezi kterými se snažili skeetaři prostřílet k medailím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší český sportovec na Evropských hrách skeetař Jan Sychra

Nejstarší český sportovec na Evropských hrách skeetař Jan Sychra | Foto: Michal Jurman

Sychrovi se to nakonec nepovedlo jen těsně. Ne soupeři ale právě vítr, byl nakonec v boji o medaile tím nejtěžším protivníkem.

„Byl, ale je to pro všechny stejné, takže se s tím musíme srovnat. Když to dokážou ostatní, musíme taky,“ nechtěl se po 5. místě ve finále vymlouvat na podmínky Jan Sychra, který v šestačtyřiceti letech stále živí šanci na ještě jednu a celkově pátou olympijskou účast.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skeetař Jan Sychra vystřílel ve větrné loterii na Evropských hrách v Baku pouze 5. místo

Možnost kvalifikovat se na ni na Evropských hrách mu tentokrát odfouknul vítr.

„Je to můj letošní cíl a s tím jsem do toho šel. Nechal jsem se přemluvit, abych tuto olympijskou sezonu pokračoval a měl bych z toho obrovskou radost,“ říká brněnský rodák.

Pokud bude chtít vybojovat nominační místo do Ria, bude se muset zaměřit na jednu konkrétní věc a to na úspěšnost v rozstřelech. V Baku v nich neuspěl a celkově se mu v nich nezadařilo už potřetí v sezóně.

„Když se mi to nepodaří, budu zvažovat konec aktivní kariéry. Motivace už nebude taková, ale nechci předbíhat. Ještě mám několik šancí, tak uvidím. Doufám, že ten nahoře při mně bude stát,“ přemýšlí pomalu na konec kariéry šestý muž z londýnské olympiády.

Nevýhodou střelnice se silný vítr v okolí | Foto: Michal Jurman

Ve větrném boji s pomyslným zlým vlkem se mohla tentokrát v Baku radovat jen tři pomyslná pohádková prasátka. Jan Sychra mezi nimi nebyl, ale ví, že jednu šanci alespoň na medaili zde ještě dostane.

A to po boku Libuše Jahodové v pondělním mixovém závodě dvojic. Do jeho startu si bude Sychra nesčetněkrát opakovat známý citát Jimmyho Deana: „Nemohu změnit směr větru, ale můžu nastavit své plachty, tak abych se dostal do svého cíle.“

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme