Skifař Michal Plocek opanoval světový šampionát juniorů

Úřadující juniorský mistr Evropy na skifu Michal Plocek se stal i světovým šampionem. Na mistrovství světa v bulharském Plovdivu suverénně zvítězil ve finále o více jak pět sekund. Dvojka bez kormidelníka Humpolec, Nový skončila pátá.

Novozélanďan Mahe Drysdale je veslující legendou skifu

Novozélanďan Mahe Drysdale je veslující legendou skifu | Zdroj: Reuters

Osmnáctiletý veslař z Uherského Hradiště vyhrál před druhým Slovincem Jernejem Markovcem, kterého odsunul na druhou příčku i na kontinentálním mistrovství na jeho domácím jezeře Bled. Bronz získal Číňan Li Kang-kang.

Zlatá medaile pro českou výpravu je jedním z největších úspěchů juniorů na MS za uplynulých šest let. Titul vybojoval naposledy dvojskif Gabriela Vařeková, Jitka Antošová, který získal zlaté medaile v letech2004 a2005.

Bronzová posádka dvojky bez z evropského šampionátu Michal Humpolec a Michal Nový na nejrychlejší lodě nestačili, když na páté příčce ztratili na cenný kov téměř tři sekundy.

Díky Plockovi získala česká výprava na MS juniorů medaili stejně jako loni, kdy na olympijském kanálu v Etonu skončili Martin Slavík a Adam Štěrbák na dvojskifu třetí.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít