Skifař Ondřej Synek vybojoval v Amsterdamu svůj třetí titul mistra světa

Český veslař Ondřej Synek vyhrál po velkém boji soutěž skifařů na mistrovství světa v Amsterdamu. Ve finálovém závodě se pohyboval větinu času na čele závodu, ale v závěru se k němu hodně přiblížil Mahé Drysdale. Novozélanďan si nakonec z Nizozemska odveze stříbrnou medaili.

Skifař Ondřej Synek je potřetí mistrem světa

Skifař Ondřej Synek je potřetí mistrem světa | Zdroj: ČTK

Ondřej Synek se do poloviny závodu přetahoval o vedení s Kubáncem Fournierem Rodriguezem. Pak ale podle očekávání výrazně zabral Drysdale.

Novozélanďan českého skifaře dojel a dostal se na první místo. V posledních 250 metrech to byla obrovská bitva, kterou ale drtivým finišem zvládl vítězně Ondřej Synek. Třetí skončil Kubánec Fournier Rodriguez.

Tenhle triumf byl vydřený, ví skifař Synek po třetím titulu mistra světa

Jednatřicetiletý skifař se tak stal potřetí mistrem světa a obhájil svůj titul z loňského roku.

Mistrovství světa ve veslování v Amsterodamu:

Muži:

Skif: 1. Synek (ČR) 6:37,12, 2. Drysdale (N. Zél.) 6:37,85, 3. Fournier-Rodríguez (Kuba) 6:44,31.

Dvojskif: 1. M. Sinkovič, V. Sinkovič (Chorv.) 6:00,52, 2. Battisti, Fossi (It.) 6:04,42, 3. McRae, Belonogoff (Austr.) 6:04,43.

Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Dánsko (Winther, Larsen, Barsoe, Jörgensen) 5:47,15, 2. N. Zéland 5:48,76, 3. Británie 5:49,58.

Osma: 1. Británie (Louloudis, Tarrant, Satch, Gotrel, Reed, Bennett, Ransley, Reilly-O'Donnell, korm. Hill) 5:24,11, 2. Německo 5:24,77, 3. Polsko 5:26,90.

Ženy:

Skif: 1. Twiggová (N. Zél.) 7:14,95, 2. Crowová (Brit.) 7:17,33, 3. Tuan Ťing-li (Čína) 7:22,57, ...finále B: 1. Knapková (ČR) 7:24,08.

Dvojskif: 1. Bourkeová, Stevensonová (N. Zél.) 6:38,04, 2. Fularczyková, Madajová (Pol.) 6:39,36, 3. Alderseyová, Kehoeová (Austr.) 6:41,71.

Osma: 1. USA (Robbinsová, Musnická, Polková, Schmetterlingová, Luczaková, Lindová, Loganová, Opitzová, korm. Snyderová) 5:56,83, 2. Kanada 5:59,66, 3. Čína 6:00,52.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít