Skifař Ondřej Synek vyhrál Světový pohár

Potřetí ze tří startů letošní sezóny nenašel skifař Ondřej Synek ve Světovém poháru přemožitele. Po triumfem v Bledu a v Mnichově opanoval regatu v Lucernu a po páté v kariéře vyhrál celkové pořadí sezóny.

Ondřej Synek na jezeře v Lucernu

Ondřej Synek na jezeře v Lucernu | Zdroj: ČTK

Závodník pražské Dukly nenechal v závěrečném závodu Světového poháru nikoho na pochybách, že právě on je králem letošní sezóny. Od startu si vypracovával náskok, který v cíly činil takřka tři sekundy.

Synek vyhrál Světový pohár už v letech 2003, 2005, 2007 a 2008. Druhý dnes skončil Brit Alan Campbell, třetí Novozélanďan Mahe Drysdale. Nyní se připravuje na vrchol letošní sezóny, mistrovství světa, které se koná na Novém Zélandu netradičně až na začátku listopadu.

00:00 / 00:00

Rozhovor s Ondřejem Synkem po vítězství ve SP

Na stupně vítězů v Lucernu vystoupila i skifařka Miroslava Knapková. Kvůli zdravotním problémům vynechala úvodní závod v Bledu a čtvrtá dojela v Mnichově. V Lucernu potvrdila roli spolufavoritky a nestačila jen na běloruskou legendu a šestinásobnou mistryni světa Jekatěrinu Karstenovou-Chodotovičovou.

Celkové druhé místo ve SP pak vybojovaly ve dvojskifu sestry Lenka a Jitka Antošovy, které v Lucernu skončily čtvrté.

Finálový závod Světového poháru ve veslování v Lucernu:

Muži:

Skif: 1. Synek (ČR) 6:52,82, 2. Campbell (Brit.) 6:55,21, 3. Drysdale (N. Zél.) 6:58,18.
Skif lehkých vah: 1. Galambos (Maď.) 7:10,86.
Dvojskif: 1. Berrest, Bahain (Fr.) 6:18,51, 2. Wells, Bateman (Brit.) 6:19,28, 3. Cohen, Sullivan (N. Zél.) 6:20,17, ...6. Jirka, Vitásek (ČR) 6:26,30.
Dvojskif lehkých vah: 1. Uru, Taylor (N. Zél.) 6:21,98.
Dvojka bez korm.: 1. Murray, Bond (N. Zél.) 6:25,15, ...finále C: 2. Makovička, Houska (ČR) 6:39,86.
Dvojka bez korm. lehkých vah: 1. Tilliet, Bette (Fr.) 6:43,35.
Párová čtyřka: 1. Chorvatsko (Sain, M. Sinkovič, Martin, V. Sinkovič) 5:47,24.
Čtyřka bez korm.: 1. Británie (Partridge, Egington, Gregory, Langridge) 5:55,15, ...finále B: 6. ČR (Gruber, Doleček, Bruncvík, Horváth) 6:06,47.
Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Británie (Chambers, Mattick, Williams, Bartley) 6:01,07, ...finále B: 3. ČR (Vraštil, Kopáč, J. Vetešník, O. Vetešník) 6:02,02.
Osma: 1. Německo (Hauffe, Reinelt, Wilke, Mennigen, R. Schmidt, Müller, Seifert, S. Schmidt, korm. Sauer) 5:30,32.

Ženy:

Skif: 1. Karstenová-Chodotovičová (Běl.) 7:31,27, 2. Knapková (ČR) 7:33,57, 3. Svenssonová (Švéd.) 7:37,32.
Skif lehkých vah: 1. Drägerová (Něm.) 7:48,92
Dvojskif: 1. Watkinsová, Graingerová (Brit.) 6:50,53, 2. Crowová, Kehoeová (Austr.) 6:52,60, 3. Carleová, Bertková (USA) 6:57,39, 4. L. Antošová, J. Antošová (ČR) 6:57,77.
Dvojskif lehkých vah: 1. McNamaraová, Everyová-Hallová (Austr.) 7:07,85.
Dvojka bez korm.: 1. Haighová, Scownová (N. Zél.) 7:09,57.
Párová čtyřka: 1. Británie (Vernonová, Rodfordová, Watkinsová, Graingerová) 6:23,50.
Osma: 1. USA (Zelenková, Cafarová, Glessnerová, Redmanová, Polková, Musnická, Franciaová, Lofgrenová, korm. Snyderová) 6:12,19.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít