Skifař Synek chce vyhrát SP, zatím je suverénní

Poslední závod Světového poháru veslařů, který začal dnes ve švýcarském Lucernu, je pro většinu účastníků mimořádně důležitý. Mnohé národní federace si totiž vybraly právě tuto akci jako klíčovou pro nominaci na listopadové mistrovství světa na Novém Zélandu. Což, jak víme, se týká také českých závodníků. S výjimkou Ondřeje Synka a Mirky Knapkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek | Foto: Ondřej Synek - oficiální stránky

O právo startovat na mistrovství světa se už nemusí bát skifař Ondřej Synek. Ten má, stejně jako Mirka Knapková, účast na šampionátu jistou a namísto boje o nominaci se chystá na bitvu o celkové prvenství ve Světovém poháru. A po dvou vyhraných závodech má k dosažení této mety opravdu velmi blízko.

„Abych mohl bojovat o celkové vítězství, potřebuji ještě nějaké body. Takže finálová účast a tam zajet co nejlépe. Tuším, že když vyhraje Němec Hacker, tak budu potřebovat minimálně páté místo,“ konstatoval Ondřej Synek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skifař Synek chce vyhrát Světový pohár i mistrovství světa

Páté místo by sice mohlo stačit k celkovému prvenství ve Světovém poháru, ale rozhodně ne ke spokojenosti s předvedeným výkonem.

Při každém ze svých letošních startů dokázal Ondřej Synek něco, na co v minulých sezónách nebýval zvyklý. Po pár metrech šel do vedení a v poklidu je udržel až do cíle. Však už také musel díky tomu mnohokrát odpovídat na otázku: Není vám líto, že světový šampionát se chystá až na začátek listopadu?

„Tak trochu jo, protože se mi na dvou posledních Světových pohárech dařilo. Takže by to mistrovství světa mohlo být už teď. Ale podmínky jsou pro všechny stejné, bude to až v listopadu,“ uvedl český skifař.

Díky avizované důležitosti probíhajícího závodu v Lucernu nechybí na startu kompletní světová špička. Pokud se ale týká kategorie skifařů, není to pro Ondřeje Synka až taková novinka.

“Neznámý“ Drysdale

Téměř všechny své soupeře, s nimiž by si to chtěl rozdat v listopadu o medaile, už totiž potkal na závodech Světového poháru na Bledu a v Mnichově.

„Chyběl jedině Novozélanďan Drysdale, který měl od jara problémy s plotýnkami. Co jsem se doslechl, i co mi říkal, tak to vypadá, že teď už je vše v pořádku. V Mnichově už mohl závodit, ale doháněl ještě tréninkové manko. Dělal spolukomentátora televize a byl takový trochu oplácanější,“ uvedl Ondřej Synek.

Zkušený Novozélanďan ovšem určitě ví, jakou váhu potřebuje mít na to, aby si pro listopadový světový šampionát na domácí vodě přichystal optimální formu.

Také Ondřej Synek už ale stačil zjistit, že dějiště šampionátu, jezero Karapiro, nenabízí veslařům to, co je samozřejmostí na všech umělých tratích - tedy možnost vnímat od startu do cíle svého trenéra, který uhání na kole podél dráhy, radí a hecuje.

„Možná je to i lepší. Občas se trenéři překřikují jeden přes druhého a je to jenom jeden velký dav, který hučí. Něco jako vuvuzely na mistrovství světa ve fotbale. A stejně není nic rozumět. Takže možná pro závodníky i lépe,“ myslí si Ondřej Synek.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme