Skifař Synek je před Londýnem ve formě. Nikdo nebude mít na OH nic jisté, říká

Jedna z největších nadějí na olympijskou medaili má před Londýnem famózní formu. Skifař Ondřej Synek vyhrál podruhé v řadě závod Světového poháru. V Lucernu svedl obrovskou bitvu s hvězdným Novozélanďanem Mahem Drysdalem. „Olympijský závod bude strašně vyrovnaný,“ řekl bezprostředně po závodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek po vítězství v Lucernu | Zdroj: ČTK

Ondřeji, co to znamená směrem k olympiádě?

Jsem na dobré cestě, ale neznamená to nic. Pole se hrozně vyrovnalo, přibyl nám nový soupeř z Kuby, který zatím letos jezdí famózně. Uvidíme, bude to rozhodně vyrovnané a v Londýně nemá nikdo nic jistého.

Vždycky jste říkal, že je těžké porazit Drysdalea, když si ‘čuchne‘ k vedení. Dneska se vám to ale podařilo …

Přehrát

00:00 / 00:00

S Ondřejem Synkem si povídal Petr Čermák

Ani nevím, že byl přede mnou. Myslel jsem, že jsme furt byli tak nějak vedle sebe nebo spíš, že jsem byl před ním. I když je pravda, že jsem ho na konci musel stahovat, ale pak jsem mu tam strčil metr, možná dva. Říkám, letos je to strašně vyrovnané.

Byl to ve vašem podání už stoprocentní výkon nebo máte stále nějaké rezervy?

Rezervy určitě jsou. Před námi jsou ještě dva měsíce práce. Teď už se ale budu soustředit jen na trénink, protože na poslední závod Světového poháru nejedeme, takže doufám, že se ještě zlepším abych minimálně tento výsledek v Londýně zopakoval.

Novozélanďan Drysdale je známí svou kvalitou. Naopak se vyloupl Kubánec Rodriguez, kterého jste už zmiňoval. Je pro vás velkým překvapením?

On už jel dobře loni na mistrovství světa ve Slovinsku, ale nezvládl to tam hlavou, ale letos zatím všechny překvapuje. Myslím si, že mu vyhovují tyto podmínky, protože tady i v Bělehradě trošku foukalo. On jede takovými švihovými pohyby, takže mu to svědčí. V Londýně to ale může být větrná loterie.

Které z dalších soupeřů kromě Drysdalea a Rodrigueze považujete směrem k Londýnu za nejvíce nebezpečné?

Určitě to bude domácí Campbell a Hacker, ten vrátil ve velkém stylu, i když mu to dneska nevyšlo. Musí se prostě počítat s každým.

Nor Olaf Tufte se chystá v Londýně útočit na třetí olympijské zlato v řadě, zatím ale letos zaznamenává ústup ze slávy. Co tomu říkáte?

Řekl bych, že už se nebude chystat obhajovat. Když jsem se s ním bavil, tak říkal, že už jeho tělo nefunguje tak, jak by si představoval. Tady měl problém se vůbec dostat do semifinále, kdy jeho cesta skončila. Ale uvidíme, jak mu to půjde.

Petr Čermák, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme