Skifař Synek: Na roli favorita nemyslím, soustředím se jen na výkon

Suverénním způsobem vyhrál na olympijských hrách v Londýně svoji rozjížďku skifař Ondřej Synek a potvrdil roli jednoho z největších favoritů závodu. Medaili od českého veslaře čeká asi každý, drtivá většina fanoušků ho už vidí na stupni nejvyšším a Synek to slyší denně ze všech stran. Co se s tím dá dělat?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

„Ono je to těžký. Dneska se od Katky Emmnos taky čekalo zlato a byla čtvrtá. Musí se to brát tak, že je to sport. Lidé mohou čekat co chtějí, ale dokud není hotovo, tak nic není,“ zafilozofoval druhý muž pekingské olympiády a mistr světa z roku 2010 Ondřej Synek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek po úspěšné první jízdě na Hrách v Londýně

Úspěchy je zvyklý sbírat a na tlak ze strany fanoušků má svůj recept. „Mám nějaký cíl, který chci splnit a buď se povede nebo ne, ale udělám pro to všechno. A jestli někdo támhle v horní-dolní si myslí, že musím vyhrát, tak říkám, že je to jen sport. Je fajn, když fanoušci fandí, ale těmito řečmi pak sportovce můžou trošku potrápit.“

Potrápit českého reprezentanta budou chtít i konkurenti. Bude tím nejvážnějším Novozélanďan Drysdale, který Synka porazil loni na mistrovství světa? „Tak to nevím, to nemůžu teď říct. Uvidíme po semifinále, jestli se teda oba dostaneme do finále. Ale myslím si, že i ostatní soupeři vypadají hodně dobře,“ dodává Ondřej Synek.

Petr Souček, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme