Skifař Synek se těší, že bude mít před OH více klidu

Veslování. Sport, který není na stejné úrovni jako třeba atletika nebo fotbal. Pro českého fanouška by ale rok před olympiádou měl být jedním z těch nejvíce zajímavých. Po mistrovství světa veslařů se totiž ukázalo, že Česká republika bude mít v Londýně mezi skifaři hned dva horké kandidáty na zisk cenného kovu - Mirku Knapkovou a stříbrného z Pekingu Ondřeje Synka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek, veslař | Foto: Šárka Ševčíková

Ondřej Synek prožívá letos jubilejní desátou sezonu mezi nejlepšími světovými skifaři. Už v roce 2001, tehdy ještě na dvojskifu s Milanem Dolečkem mladším, skončil na mistrovství světa v Luzernu jedenáctý. Od té doby ale nikdy nebyl horší než pátý, jak na dvojskifu, tak na skifu.

Po olympiádě v Aténách se rozhodl, že svého kolegu opustí a začne jezdit sólo. A vyplatilo se. Už šest let si z mistrovství světa každoročně odváží cenný kov. Loni na Novém Zélandu byl zlatý a rok před olympiádou v Londýně stříbrný. Směrem k ní bylo asi i dobře, že na slovinském jezeře Bled neobhájil titul světového šampióna, protože před Londýnem bude mít určitě více klidu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek se těší, že si jako druhý skifař světa užije před olympiádou víc klidu

„Kdybych vyhrál, ten tlak by byl mnohem větší. Takhle sice budu považovaný za spolufavorita, ale bude to jiné.“

Stejně se však zájmu, především ze strany médií, nevyhne. Vždyť letos vyhrál Světový pohár, loni světový šampionát a na olympiádě v Pekingu 2008 jen o kousek zaostal ve finále za prvním Norem Tuftem. Jaké měl vlastně pocity po zisku své první olympijské medaile?

„Jsem úplně hotový, rád, že vůbec stojím na nohou. Za druhé místo jsem rád, i když jsem doufal, že bych mohl útočit na zlato, když jsem viděl Novozélanďana, že totálně zkolaboval. Tufte měl ale v závěru náskok půl lodě, to už se nedalo dojet,“ řekl tehdy ihned po skončení finálového závodu v Pekingu Ondřej Synek.

Tam za ním a Norem Tuftem skončil jeho přemožitel na letošním světovém šampionátu Novozélanďan Drysdale, který mimochodem Ondrovi oplatil porážku s loňska, kdy se mistrovství světa konalo v jeho rodné zemi.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme