Skifař Synek vyhrál úvodní závod Světového poháru

Skifař Ondřej Synek je na začátku nové sezóny ve výborné formě. Tu potvrdil vítězstvím v prvním závodu Světového poháru ve slovinském Bledu. Synek vedl od startu až do cíle a druhého Brita Alana Campbella porazil o více než čtyři sekundy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek | Foto: Armáda ČR

Synek postoupil ze čtvrtfinále i semifinále z druhé pozice, ale finále už proměnil v jednoznačnou záležitost. Český veslař jel v Bledu na nové lodi značky Empacher, na které trénuje jen krátce. Synek si ve Slovinsku připsal deváté vítězství ve Světovém poháru - šestkrát triumfoval na skifu a třikrát na dvojskifu.

Přehrát

00:00 / 00:00

skifař Ondřej Synek k vítězství ve Slovinsku.mp3

"Doufal jsem, že by to mohlo vyjít. Samozřejmě jsem nevěděl, jak jsou na tom soupeři, co dělali přes zimu. Navíc mi chyběl největší soupeř Drysdale z Nového Zélandu, který má problémy se zády, takže jsem doufal. A potvrdilo se mi, že jsem v zimě nelelkoval a poctivě trénoval, " řekl Radiožurnálu Ondřej Synek.

Další dvě české posádky, které se představily ve finálových bojích, na stupně vítězů nedosáhly. Dvojskif Jitky a Lenky Antošových skončil čtvrtý a čtyřka bez kormidelníka ve složení Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček a Jan Gruber obsadila pátou příčku.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme