Skifař Synek zlato na MS neobhájil, ve finále dojel druhý

Český skifař Ondřej Synek zlato z loňského mistrovství světa neobhájil. Na jezeře Bled dojel ve finálovém závodě do cíle druhý se ztrátou devíti setin sekundy na vítězného Mahe Drysdalea. Ve finále ženského dvojskifu se představily sestry Antošovy, skončily ale na posledním šesté místě s velkou ztrátou na vítězky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

Dlouho v závodě skifařů vedl Brit Alan Campbell, který nasadil vysoké tempo. Synek se za ním držel na druhém místě zhruba do poloviny trati.

Potom český skifař zabral a společně s Mahem Drysdalem britského závodníka předstihli a rozdali si to o zlatou medaili.

V posledních metrech finálového klání měl ale víc sil novozélandský skifař, kterému Synek vloni sebral titul mistrů světa na jezeře Karapiro. Drysdale tak Synkovi tuto porážku oplatil. Pro českého skifaře je dnešní stříbro šestou medailí z mistrovství světa, z toho pátou ze skifu.

Dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových obsadil ve finálovém závodě šesté místo s obrovským odstupem na vítěznou britskou dvojici Anna Watkinsová, Katherin Graingerová.

O medaili bude na slovinském jezeře Bled bojovat ještě skifařka Mirka Knapková, která dnes jednoznačně ovládla svou semifinálovou jízdu.

Mistrovství světa ve veslování na jezeře Bled (Slovinsko):

Muži:

Finále:

Skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:39,56, 2. Synek (ČR) 6:40,05, 3. Campbell (Brit.) 6:44,86.

Semifinále:

Čtyřka bez kormidelníka: 1. Británie (Langridge, Egington, James, Gregory) 5:55,31, 2. USA 5:57,29, 3. Nizozemsko 5:57,41, ...6. ČR (Horváth, Bruncvík, Doleček, Gruber) 6:36,67.

Ženy:

Finále:

Dvojskif: 1. Watkinsová, Graingerová (Brit.) 6:44,73, 2. Horeová, Crowová (Austr.) 6:45,98, 3. Patersonová, Reymerová (N. Zél.) 6:46,74, ...6. L. Antošová, J. Antošová (ČR) 7:04,06.

Semifinále:

Skif: 1. Knapková (ČR) 7:27,13, 2. E. Twiggová (N. Zél.) 7:31,05, 3. Thieleová (Něm.) 7:32,48.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme