Skifaře Ondřeje Synka čeká finále mistrovství světa v Amsterdamu

Skifař Ondřej Synek má před sebou závod, kvůli kterému na mistrovství světa přijel - finále. Český veslař se do něj dostal v Amsterdamu bez problémů, když ovládl všechny tři své předchozí jízdy. A ve stejný výsledek teď doufá i odpoledne.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek

Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

„Tak pohoda je určitě, je dobré, že jsem semifinále vyhrál, protože má být vítr z boku, takže zase asi budou přenasazovat dráhy, takže bych měl mít tu výhodnější," upozorňuje dvojnásobný mistr světa na důležitou skutečnost.

Při větrném počasí totiž nejsou na kanálu Bosbaan ve všech dráhách stejné podmínky. To je ale věc, kterou Ondřej Synek ovlivnit nemůže. Na ostatní - sportovní - okolnosti je připravený.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skifař Ondřej Synek se těší na finále mistrovství světa v Amsterdamu

„Když je v pohodě psychicky a jede se mu dobře, tak finále jede dobře. Ale troufat si na nějaké prognózy, jestli Drysdale, který dojel druhý, je na tom špatně nebo, že Hacker je v životní formě a může ho porazit, to si netroufám," vyjmenoval trenér Milan Doleček starší asi největší soupeře pro obhájce zlata z loňského šampionátu.

Ondřej Synek má formu, sám ale radši zůstává opatrný. „Je to sport, nikdy člověk neví, zvlášť v takovém počasí, může se stát cokoliv a zůstane veslo pod vodou a můžu zůstat stát na místě. Chce to i trochu štěstí v tomhle," říká elitní veslař, který se spolu s dalšími pěti protivníky postaví na start finále krátce po 14 hodině.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme