Skifaři Knapková a Synek postoupili do finále MS

Skifaři Mirka Knapková a Ondřej Synek mají za sebou na mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu semifonálové jízdy. A z nich bez problémů postoupili do finále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

Oba čeští závodníci obsadili v semifinále druhé místo. Nestačili pouze na své hlavní soupeře Jekatěrinu Karstenovou-Chodotovičovou z Běloruska a domácího Mahého Drysdala.

Druhé místo v semifinále ale není žádným překvapením. Oba Češi totiž shodně pár hodin před startem pro Radiožurnál přiznali, že se v semifinále do žádných vyčerpávajících bitev ani k zastrašování soupeřů superrychlými časy nechystají.

Jak Synek řekl Radiožurnálu, v podivném závodě s opakovaným startem kvůli chybějícím povinným nálepkám na lodi Novozélanďana se rozhodl ve finiši raději uspořit síly pro sobotní boj o zlato.

„Posledních pět set metrů jsem cítil, že kdybych začal bojovat o vítězství, tak by to trošku bolelo. Takže jsem pošetřil nějaké síly a říkal, bude to jedno,“ řekl Synek.

Už ve středu si postup do finále zajistil ženský dvojskif ve složení Lenka a Jitka Antošovy a mužský dvojskif David Jirka a Petr Vitásek.

Petr Čermák, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme