Skifaři Synek a Knapková na LOH vyhráli úvodní jízdy

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková jasně vyhráli své úvodní rozjížďky na olympijské regatě v Etonu Dorney a postoupili do úterních čtvrtfinálových bojů.

Skifař Ondřej Synek

Skifař Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

Stříbrný medailista z Pekingu a světový šampion z roku 2010 porazil druhého Chorvata Maria Vekiče o devět vteřin.

Synek byl na prvním mezičase po 500 metrech druhý za Vekičem, ale poté se posunul do čela a bezpečně kontroloval postup z prvního místa. Přímo do čtvrtfinále se kvalifikovali tři z pěti skifařů v jeho rozjížďce.

Suverénně si vedla i Knapková. Úřadující světová šampionka se krátce po startu dostala do čela, postupně zvyšovala náskok a druhou Dánku Fie Udby Erichsenovou nakonec porazila o více než pět vteřin.

Do nedělních oprav naopak musí čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jiří Vetešník, která obsadila ve své rozjížďce čtvrté místo.

mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít